FATSA ORMEKTEN, ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL KURS - 2 Mart 2020 Pazartesi ORDU
FATSA ORMEKTEN, ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL KURS

 FATSA ORMEKTEN, ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL KURS 

FATSA ORMEK’TEN, ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL KURS

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile ORMEK merkezlerinde açılan Özel Eğitim El Sanatları Kursları, özel çocukların gelişimine katkı sağlıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fatsa ORMEK şubesinde, engellilerin sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla verilen kursa, farklı gruplarda 34 zihinsel engelli öğrenci katılıyor.

Takı tasarımı, iğne oyası, ahşap boyama ve havlu işleme gibi eğitimlerin verildiği kursta engelliler, hazırladıkları ürünleri sipariş yoluyla satarak para kazanma imkânı da elde ediyor.


34 ÖĞRENCİ KURSA DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve engelli bireylerin sosyal hayatta yer almalarının amaçlandığı kurslara 34 engelli katılıyor. Kursa katılan özel öğrenciler; ahşap boyama, atık şişeleri süsleme, şişe süsleme, alçı boyama, panç işleme, havlu işleme, kanaviçe, kurdele nakışı, boncuk işleme, kutu süsleme, makrome örgüsünden bileklik yapma ve saksı süsleme, bebek süsleme, örgü şişle bandana, atkı, bere dokuma, takı yapma, kokulu taş ve sabun yapma becerilerini kazanıyor.


İLETİŞİM BECERİLERİ ARTIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan kursların engelli çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını ifade eden veliler, “ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ORMEK hem bizim hem de çocuklarımızın yüzünü güldürüyor. Burası aynı zamanda çocuklarımızın sosyalleşmesine imkân veren eğitim yuvalarıdır. ORMEK özel bireyler için toplumda yer edinebilme, iletişim becerilerinde artış, toplu taşıma araçlarını kullanabilme, para kontrolünü sağlayabilme, arkadaş ortamı oluşturmanın yanı sıra topluma girme ve içe kapanıklığı yenme gibi öz kazanımlar sağlıyor. Böyle çok amaçlı eğitim yuvalarının diğer ilçelerimize de yayılmasını destekliyoruz” şeklinde konuştular.

Su Günü
Su Günü