Gündoğdu, Tayland Büyükelçisi Ekarohit ile Buluştu - 11 Temmuz 2019 Perşembe ORDU
Gündoğdu, Tayland Büyükelçisi Ekarohit ile Buluştu

 Gündoğdu, Tayland Büyükelçisi Ekarohit ile Buluştu 

Gündoğdu, Tayland Büyükelçisi Ekarohit ile Buluştu

AK Parti Ordu Milletvekili ve Türkiye Tayland Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Metin Gündoğdu, Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Phantipha Lamsudha Ekarohit ile bir araya geldi.

TBMM’nin 27. Döneminde yeniden tesis edilen Türkiye-Tayland Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Metin Gündoğdu, Dostluk Gurubu Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyetle Tayland Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Şeref Defterini İmzaladı

İki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği toplantıya AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun yanı sıra Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş da katıldı. 2014’teki darbenin ardından geçtiğimiz aylarda Tayland’da yapılan seçimlerde Kral olarak seçilen Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun, doğum günü vesilesiyle Büyükelçilikteki şeref defterini imzalayan Metin Gündoğdu, günün anısına Büyükelçi Ekarohit’e TBMM Logolu tabak hediye etti.

İki ülkenin de turizm ülkesi olduğuna vurgu yapan Türkiye Tayland Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Metin Gündoğdu, Taylandlıları Ordu’yu görmeye davet etti.