BAŞKAN GÜLER, HEYELAN BÖLGESİNDE - 28 Şubat 2020 Cuma ORDU
BAŞKAN GÜLER, HEYELAN BÖLGESİNDE

 BAŞKAN GÜLER, HEYELAN BÖLGESİNDE 

BAŞKAN GÜLER, HEYELAN BÖLGESİNDE

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karadeniz sahil yolu Taşbaşı Mahallesi Mevkii’nde kısa bir süre önce meydana gelen heyelan bölgesinde yapılan çalışmaları inceledi.

Karayolları tarafından yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Güler, “Yapılan çalışmalarla mevcut alana 40 metrelik duvar örülecek. Böylelikle heyelan oluşan bölüm ve yol kalitesi iyileştirilmiş olacak” dedi.


“YOL KALİTESİ İYİLEŞTİRİLMİŞ OLACAK”

Kısa sürede yolun ulaşıma açıldığına dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Burası bir süre önce heyelan sebebiyle kaymıştı. Karayolları ile görüştük. Karayolları ekibi heyelan bölgesinde çalışmalarına başladı. Ordu’daki taş ocaklarından aldıkları taşlarla duvar örme çalışmaları yapıyorlar. Yapılan çalışmalarla mevcut alana 40 metrelik duvar örülecek. Böylelikle yol kalitesi iyileştirilmiş olacak. Bu çalışma aşağı yukarı bir ay sürecek. Biz de ekiplere gerekli kolaylığı gösterdik. Bu çalışmayla birlikte mevcut alanda bulunan kavis de düzeltiliyor. Üst bölgesi de aynı zamanda düzenlenecek. Geri kalan kısımları da Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz tarafından yapılacak” şeklinde konuştu.


Yöresel Mimari Yarışması