ŞEHRİN İHTİYAÇLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR - 25 Şubat 2020 Salı ORDU
ŞEHRİN İHTİYAÇLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR

 ŞEHRİN İHTİYAÇLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR 

ŞEHRİN İHTİYAÇLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR

Şehrin ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üreten Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 Eylül Stadyumunun kuzey tarafında bulunan alanda otopark çalışması yapıyor. Mevcut otopark alanı genişletilecek olan çalışma kapsamında eski Orduspor Kulüp binasında cephe iyileştirme çalışması hayata geçirilecek.

Proje kapsamında 4.847 metrekare alanda 190 araçlık otopark ve otopark aydınlatması, motosiklet park alanı, kulüp binası cephe iyileştirmesi, baskı beton zemin uygulaması ve 4.610 metrekare asfalt zemin çalışması yapılacak.


“ÇALIŞMALAR BİR HAFTA İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Proje hakkında bilgilendirmede bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Tayfun Özdemir, “Şehrimizde otopark büyük bir ihtiyaç. İhtiyaçtan da öte sorun haline geldi. Bu sorunu çözmek adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler talimat verdi. Böylelikle lokal değil, kalıcı çözümler üretmek adına çalışmalar başlattık. Altınordu ilçesi hem trafik hem otopark noktasında sorun üreten bir ilçe haline gelmişti. Sorunu merkezden çözmek de en büyük ihtiyacımızdı. Bu noktada kuzey tribünü arkasında bulunan, mevcutta da otopark olan alanda genişletme çalışmalarına başladık. Mevcutta bulunan 75-80 araçlık otoparkı, 190 araç kapasitesine çıkarıyoruz. Kazmayı vurduk. Bir hafta içerisinde de hizmete açmayı planlıyoruz. Şehrimizin hafızası olan kulüp binamız da bir takım çalışmalar yapacağız. O binayı yaşanabilir yaşayan bir hale getireceğiz” dedi.


“ŞEHİR İÇERİSİNDE PARK SORUNUNU ÇÖZECEK MEKÂN ARAYIŞINA GİRDİK”

Çalışmaların Ayışığı otopark alanında yapılacak çalışmalara hazırlık olduğunu ifade eden ve bu alanla ilgili vatandaşlardan ciddi eleştiriler geldiğine dikkat çeken Özdemir, “Şehrimiz denize komşu otoparkı ile ünlü. Burayı halka açıp yeşile döndürme noktasında çalışmalara başlamadan önce şehir içerisinde otopark alanları oluşturmamız gerekiyordu. Halkımızdan Ayışığı otoparkı ile ilgili ciddi tepkiler alıyoruz. Buranın daha simgesel daha etik hale getirilmesi noktasında Başkanımızın talimatıyla çalışmalarımızı hızla yürütüyoruz. Bu alanı halkın kullanabileceği ve ihtiyaçlarına cevap verebileceği bir noktaya getireceğiz” diye konuştu.