ALTINORDU BELEDİYESİ, 7/24 SAHADA - 18 Şubat 2020 Salı ORDU
ALTINORDU BELEDİYESİ, 7/24 SAHADA

 ALTINORDU BELEDİYESİ, 7/24 SAHADA 

KARLA MÜCADELE SONRASI BOZULMA YAŞANAN CADDE, SOKAK VE YOLLAR YENİLENİYOR

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde etkili olan kar yağışı sonrası şehir merkezinde bozulma yaşanan asfalt ve parke yollarda yenileme çalışması yürütüyor.

Geçtiğimiz hafta ülkemizi etkisi altına alan ve şehrimizde de etkili olan kar yağışı sonrası seferberlik ilan eden Altınordu Belediyesi karla mücadelede başarılı bir sınav verdi. Hastalara müdahaleden sokak hayvanlarına yiyecek bırakmaya, kar temizlemeden tuzlama faaliyetlerine kadar birçok çalışma yürüten Altınordu Belediyesi karla mücadelenin ardından yoğun kar yağışı ve aşırı yağmurların olumsuz etkilerini gidermek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.


BOZULMA YAŞANAN CADDE, SOKAK VE YOLLARDA YENİLEME

Yoğun kar yağışı ve ardından etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle şehir merkezinde bulunan asfalt ve beton yollar ile yağmur suyu kapaklarında bozulmalar meydana geldi. 92 Mahallede etkin bir şekilde taş tahkimat, reglaj, yol onarımının yanında çeşitli alanlarda çalışma yürüten Altınordu Belediyesi, kar yağışı sonrası yaşanan bozulmaların giderilmesi için sahadaki çalışmalarına ağırlık verdi. Altınordu Belediyesi ekipleri bu kapsamda şehir merkezinde parkelerin onarımı, asfalt yama, yağmur suyu kapaklarında tamirat ve kanalların açılması gibi çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Ekiplerin karla mücadele sonrası ara vermeden başlattığı yenileme çalışmaları vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı. Mahallelerde yapılan çalışmaları değerlendiren ve çalışmaları başarılı bulan vatandaşlar, hizmetleri dolasıyla Altınordu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.