BAŞKAN GÜLER, MÜSİAD BAŞKANINI AĞIRLADI - 7 Şubat 2020 Cuma ORDU
BAŞKAN GÜLER, MÜSİAD BAŞKANINI AĞIRLADI

 BAŞKAN GÜLER, MÜSİAD BAŞKANINI AĞIRLADI 

BAŞKAN GÜLER, MÜSİAD BAŞKANINI AĞIRLADI

Bir dizi programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarete MÜSİAD Genel Başkanı Kaan’ın yanı sıra Karadeniz Bölgesi illerinden gelen MÜSİAD yönetimi temsilcileri de katıldı. Ziyaret kapsamında Başkan Güler, Ordu için planlanan ve sürdürülen projelerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.


“YATIRIMLAR SİZLERİN DESTEĞİYLE DAHA İYİ AŞAMALARA GELECEK”

MÜSİAD ile birlikte çalışmaların yürütüleceğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “MÜSİAD ve yönetim kurulunun yapmış olduğu ziyaret bizleri onurlandırdı. Büyük bir ihtiyaçtan doğan MÜSİAD’ın Ordu şubesini bugün açacağız. Kuruluşundan itibaren ben de MÜSİAD’ın içerisinde yer aldım. MÜSİAD’ın kurulmasıyla Türkiye büyük bir dönem noktasını yaşadı. Anadolu sermayesi, iş gücü emeği büyük atılımlar yaptı. Diğer ülkelere ve milletlere de bu örnek oldu. Asya, Afrika ve Avrupa’da önemli çalışmalar yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle havza yaklaşımı içerisinde Ordu’ya onu temsil etmek adına geldim. Ordu zengin bir vilayet. Bütün yatırımlar sizlerin desteğiyle daha iyi aşamalara gelecek. Sizin burada olmanız bize ayrı bir güç veriyor. Ordu’daki yatırımlarda çok büyük atılımlar yapacağımızı düşünüyorum. Bu bizim için bir fırsat. Ne destek gerekiyorsa sizlerin için yapmaya hazırız. Sizin gibi rol model olacak başkanla çalışmak bizleri mutlu ediyor. Ordu’da bulunduğunuz süre içerisinde şehrimizin güzelliklerini sizlere tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.


“ORDU’DA KALKINMA MÜCADELESİ VERECEĞİZ”

Şehirleri markalaştırma konusunda mücadele verildiğini ifade eden MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Bir senedir faaliyette olan fakat yoğunluğumuz üzerine açamadığımız MÜSİAD Ordu şubesini bugün açmak için Ordu’ya geldik. MÜSİAD dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldi. Türkiye dâhil olmak üzere toplamda 314 noktadayız. Karadeniz Bölgesi’ni farklı alanlarda ön plana çıkartmamız gerektiğini düşünüyoruz. Sizler de bu konuda uzmansınız. Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacak. Bu anlamda şehirlerimizi markalaştırma konusunda yereldeki komite yapılarımız ve sizlerle birlikte mücadele ediyoruz. Ordu’da da sizlerin katkılarıyla kalkınma mücadelesi vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrası ziyaret anısına karşılıklı plaket takdimi yapıldı.