BAŞKAN GÜLER MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ - 5 Şubat 2020 Çarşamba ORDU
BAŞKAN GÜLER MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

 BAŞKAN GÜLER MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ 

BAŞKAN GÜLER MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun 19 ilçesinde bulunan muhtar dernekleri başkanlarıyla bir araya geldi.

Devlet ile vatandaş arasında köprü vazifesi gören muhtarlarla istişarelerin yapıldığı toplantıda mahallelerin tüm sorunları masaya yatırılırken muhtarlardan gelen talepler de not edildi.


“ESKİ KÖYE YENİ ADET GETİRECEĞİZ”

Adından farklı projelerle söz ettiren bir belediye hizmeti sunacağını belirten Başkan Güler, “50 yıllık çalışma hayatım boyunca tüm tecrübeleri yaşadım. Bu birikimim ve tecrübelerimle sizlere hizmet etmek adına da buraya geldim. Buraya bir şey olmak için değil, bir şey yapmak için geldim. Dünyayı gezen biri olarak Ordu’nun harikulade bir şehir olduğunu sizlere söyleyebilirim. Allah bana bu memleket için çalışmayı nasip etti. Yeni projelerimizi hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Düşünen Ordu, Üreten Ordu, Yarışan Ordu sloganı boşuna söylenmiş bir laf değil. Biz bu anlayışla eski köye yeni adet getireceğiz. Hep birlikte düşüneceğiz, üreteceğiz ve yarışacağız. Belediyenin yolu, suyu vs. yapması zaten farzdır. Biz bu farzlarımızı zaten yerine getiriyoruz. Bizler daha farklı projeleri hayata geçirerek adımızı duyuracağız” dedi.


“ÇALIŞMALARIMIZI ORDULULUK ÜST KİMLİĞİYLE YÜRÜTECEĞİZ”

Muhtarların Cumhurbaşkanı’nın mahallelerdeki temsilcileri olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Türkiye Cumhuriyeti yönetiminde Cumhurbaşkanımız ne görev üstleniyorsa sizler de onun temsilcisi olarak mahallelerimizde onu yapıyorsunuz. Her şeyin en iyisini hak eden Ordu’da siz muhtarlar bizim gözümüz, kulağımızsınız. Sizlerle aramızda olan sistemli ilişkiyi güzel bir şekilde yönetmek istiyoruz. Burada biz aslında bir değişimi yönetiyoruz. Bu değişim yönetimini de birlik içerisinde yöneteceğiz. Yeni bir model benimseyerek çalışacağız, sadece siz bizden değil, biz de sizlerden bir şeyler isteyeceğiz. Sıradan yönetimin dışında bir performans sergileyeceğiz. Ordu genelinde bulunan 772 muhtarımızla hangi görüşte olursa olsun ayırt etmeksizin Ordululuk üst kimliğiyle çalışmalarımızı yürüteceğiz. Sorumlu olduğunuz bölgelerin sorun ve taleplerini bizlere bildireceksiniz. Biz de sizin dediklerinizi ikiletmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

23 Nisan
23 Nisan