BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE ISO 9001 EĞİTİM SEMİNERİ - 4 Şubat 2020 Salı ORDU
BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE ISO 9001 EĞİTİM SEMİNERİ

 BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE ISO 9001 EĞİTİM SEMİNERİ 

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE ISO 9001 EĞİTİM SEMİNERİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların memnuniyetini artırmak ve faaliyetlerin daha hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesini sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi personeline ISO 9001 Eğitim Semineri gerçekleştirdi.

Ordu Büyükşehir Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim, TSE Uzman Eğitmeni Erhan Özbey ve Yılmaz Öztürk tarafından verildi. Personelin ilgi gösterdiği eğitim seminerinde risk tabanlı proses; temel dokümantasyon ve iç tetkik konularına yer verildi.


“BELEDİYEMİZDE BU STANDARTLAR UYGULANACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Bülent Şişman, “Herkesin kendine özgü çalışma standarttı var. Bu standartların en azından asgari kriterlere uyması gerekiyor. Yani herkesin bildiği gibi bir çalışma tarzı oluşturulması lazım. Bu durum alışkanlıklarımızı değiştirme anlamında bizleri zorlasa da aslında yaptığımız işleri kolaylaştıracak şeyler. Bizim buradaki temel beklentimiz yaptığımız işlerin uluslararası anlamda nasıl yapıldığını bilmek. Bu programda herkesin iş süreçlerinde yaşamış olduğu problemleri yansıtması doğrultusunda uzmanlarımız bizlere ışık tutarak işlerimizi daha fazla geliştirmemize yardımcı olacak. Bu uygulama sonrası belediyemizde bu standartlar uygulanacak ve takibi yapılacak” dedi.


“GÜÇLÜ MÜŞTERİ ODAKLILIK”

Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan TSE Uzman Eğitmeni Erhan Özbey ve Yılmaz Öztürk, “Kalite yönetim sistemi etkili bir kalite yönetimini ifade eden bir standarttır. Bu standartlara uyum sağlayan kurumlar ürettiği ve müşterilerine sunduğu mal ve hizmetlerinin, uluslararası alanda kabul görmüşlüğünü göstermektedir. Bu standartların temel amacı ve kazanımı işletmelerde disiplinli bir yapı kurarak tecrübe edilmeden, deneme-yanılma metotları uygulamadan kurumsal bir yönetim yapısına kavuşmaktır. Bu standartlar güçlü müşteri odaklılık, üst yönetimin motivasyonu ve çıkarımı, süreç yaklaşımı ve sürekli iyileştirme gibi bir dizi kalite yönetim ilkesine dayanmaktadır. Bu standartların amacı hata ve kusurları azaltmak, ortadan kaldırmak ve daha önemlisi oluşabilecek hata ve kusurları önlemektir. Standart, direk olarak ürün ve hizmet kalitesiyle ilgili değil, yönetim sisteminin kalitesi ile ilgilidir. Buradaki temel varsayım, etkin bir Kalite Yönetim Sistemi oluşturulması ve uygulanması halinde müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli ürün ve hizmetler üretileceğidir” şeklinde konuştu.

19 Mayıs
19 Mayıs