TÜRKİYE BOKS ŞAMPİYONU SOĞUKSU BELEDİYEDE AĞIRLANDI - 4 Şubat 2020 Salı ORDU
TÜRKİYE BOKS ŞAMPİYONU SOĞUKSU BELEDİYEDE AĞIRLANDI

 TÜRKİYE BOKS ŞAMPİYONU SOĞUKSU BELEDİYEDE AĞIRLANDI 

BAŞKAN GÜLER, TÜRKİYE BOKS ŞAMPİYONU SOĞUKSU’YU AĞIRLADI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler; Üst Minik, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Gamze Soğuksu’yu ağırladı.


TÜRKİYE BOKS MİLLİ TAKIMI’NA GİRMEYE HAK KAZANDI

Gerçekleştirilen şampiyonada Genç Kadınlar kategorisinde 51 kg’da mücadele eden sporcu Soğuksu, 27 sporcunun mücadele ettiği müsabakada 5 maç sonucunda Türkiye şampiyonu oldu. Tüm maçlarda rakiplerine üstünlük sağlayan genç sporcu aynı zamanda Türkiye Boks Milli Takımı’na girmeye hak kazandı.


“ORDU’MUZUN VE ÜLKEMİZİN ADINI DUYURACAK BAŞARILARA İMZA ATACAK”

Sporculara her anlamda destekte bulunacaklarını ifade eden Başkan Güler, “Büyükşehir Belediyemizin sporcusu Gamze kızımızın aldığı Türkiye şampiyonluğu bizleri gururlandırdı. Sporcumuz bundan sonraki müsabakalarında da Ordu’muzun ve ülkemizin adını duyuracak başarılara imza atacak. Bizler de yarışan Ordu’ya yakışır bir performansla hem beynimizle hem de fiziki olarak yarışacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak sporcularımızı her anlamda desteklemeye devam edeceğiz. İlerleyen zamanlarda kızımızın çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Allah onlara güç kuvvet versin. Başarılarınız daim olsun” dedi.


“RİNGİN SULTANI BENİM OLMAM GEREKİYOR”

Yeni hedefinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Gamze Soğuksu, “Hedefim şampiyonluk olduğundan dereceye girmek benim için yetersiz. Şampiyon olmam gerekiyor, o ringin sultanı benim olmam gerekiyor. Bundan sonraki hedefim Avrupa şampiyonu olmak. Bu başarıyla birlikte ülkeme ve Ordu’ya daha büyük gururlar yaşatmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Ramazan Ayı