BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA MÜJDE! - 4 Şubat 2020 Salı ORDU
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA MÜJDE!

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA MÜJDE! 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA MÜJDE!

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı çalışmaları Ordu geneline yayan Büyükşehir Belediyesi, her yaştan kesime hitap eden projeler geliştirmeye devam ediyor.

Şehir genelinde sürdürdüğü çalışmalarda çocukları da unutmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, başlattığı ‘’Her İlçeye İki Oyun Grubu Kurulumu Projesi” ile 19 ilçede çocukların gönüllerince eğlenip vakit geçirebileceği oyun parklarını hayata geçirmeyi hedefliyor.


19 İLÇEYE ÇOCUK OYUN PARKI KURULUYOR

Proje kapsamında her ilçeye 2’şer adet oyun grubu ile salıncak, tahterevalli, dönen platform ve zıp zıp gibi oyun elemanlarının montajı yapılıyor. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında Korgan ilçesi Tepe mahallesi ve Koçcuğaz mahallesinde iki adet oyun grubunun kurulumu gerçekleştiriliyor.


BETON ZEMİN KAUÇUK OLACAK

Proje kapsamında parklardaki oyun grupları ve spor aletlerinin zeminine, koruyucu özelliği, esnekliği ve darbe emiciliği sayesinde düşme veya darbe sonucu oluşabilecek yaralanmaları önlemesi amacıyla kauçuk döşemesi yapılacak.


ENGELLİLER UNUTULMADI

Oyun parkı kurulum çalışmalarında engelli çocuklar da unutulmayarak parklarda özel olarak tasarlanmış salıncak, tahterevalli, tekerlekli sandalye ile kullanılan döner platform ve oyun grupları yer alacak. Bu sayede engelli çocuklar diğer çocuklarla bir arada engel olmaksızın istedikleri gibi oynayabilecek.

23 Nisan
23 Nisan