Çevre Koruma
BÜYÜKŞEHİRDEN “AİLE DANIŞMAN HİZMETLERİ” SEMİNERİ - 24 Ocak 2020 Cuma ORDU
BÜYÜKŞEHİRDEN “AİLE DANIŞMAN HİZMETLERİ” SEMİNERİ

 BÜYÜKŞEHİRDEN “AİLE DANIŞMAN HİZMETLERİ” SEMİNERİ 

BÜYÜKŞEHİRDEN “AİLE DANIŞMAN HİZMETLERİ” SEMİNERİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde Uzman Psikolog Evlilik ve Aile Danışmanı Bilge Bol tarafından “Aile Danışman Hizmetleri” semineri düzenlendi.

Gerçekleştirilen seminere; Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Erdal Gülderen, Suat Olgun ile daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


BÜYÜKŞEHİR BÜNYESİNDE AİLE DANIŞMA MERKEZİ KURULDU

Ailenin toplumun temel taşı olduğunu ifade eden Uzman Psikolog Evlilik ve Aile Danışmanı Bilge Bol, toplumda yaşanan değişimlere uyum sağlayamayan ailelerde iletişimde ortaya çıkan problemlerin sorunları ve anlaşmazlıkları beraberinde getirdiğini, buna çözüm olarak aile danışma merkezlerinin öneminin arttığını söyledi. Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Aile Danışma Merkezi ile ailelere, çiftlere ve aileyi oluşturan tüm bireylere birlikte ya da ayrı ayrı olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyleyen Bilge Bol, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu semineri 19 ilçemizde belirli aralıklarla gerçekleştireceğiz. İlk olarak Altınordu ilçemizde siz kıymetli ailelerimiz ile bir aradayız. İnanıyorum ki ailelerimiz ile yapacağımız görüşmeler neticesinde ilimizde ve ülkemizde sağlıklı ve mutlu bireylerin sayısı hızla artacak. Böyle bir merkezi ilimize kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.


“AİLE DANIŞMA MERKEZİMİZ TAMAMEN ÜCRETSİZ OLACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Aile Danışma Merkezinin tamamen ücretsiz olduğunu ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, “Belediyemiz tarafından hayata geçirilen ve tamamen ücretsiz olan Aile Danışma Merkezimiz, 19 ilçemizde seminer düzenleyecek. Uzman Psikolog Evlilik ve Aile Danışmanı Bilge Bol tarafından ilçelerimizde belirli aralıklarla düzenlenecek olan seminere şimdiden tüm hemşerilerimizi davet ediyorum. Belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz bu merkezi kurmaktaki amacımız, sağlıklı ve mutlu bireyler oluşturmayı sağlamak. Bu konuda hassas olan belediyemiz, toplumun temel taşı olan aile birliğinin sağlanması ve sorunsuz işlemesi için üzerine düşen görevleri eksiksiz yerine getiriyor. Katılım sağlayan siz kıymetli hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Seminer, toplantıya katılan ailelerin soruları ve karşılıklı istişare ile sona erdi.


Çevre Koruma