KAR YAĞIŞI ORDUDA ETKİLİ OLDU - 24 Ocak 2020 Cuma ORDU
KAR YAĞIŞI ORDUDA ETKİLİ OLDU

 KAR YAĞIŞI ORDUDA ETKİLİ OLDU 

KAR YAĞIŞI ORDU’DA ETKİLİ OLDU

Ordu il genelinde şiddetini artıran ve etkili olan kar yağışının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

19 ilçede 374 araç ve iş makinesi, 500’e yakın personelle kar temizleme çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda sorun yaşanan bölgelerde 2 bin 510 km yolu ulaşıma açtı. Karın 85 cm’ye kadar ulaştığı Akkuş ilçesinde ve diğer 18 ilçede etkin mücadele yürüten ekipler, gerek yol açma gerekse tuzlama çalışması yaparak yolları ulaşıma açık hale getiriyor.


20 HASTA VE 7 CENAZE İÇİN MÜDAHALEDE BULUNULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler bir taraftan kar temizleme çalışmalarına devam ederken diğer taraftan da il genelinde 20 hasta ve 7 cenaze için müdahalede bulundu.


ÖNCELİK ACİL DURUMLAR

Büyükşehir Belediyesi kış şartlarının yoğun olarak devam ettiği süreçlerde karla mücadele çalışmalarında cenaze, hasta gibi acil durumlara ve stratejik öneme sahip hastane, okul, kamu binaları, dolmuş ulaşım güzergâhları gibi yollara öncelik veriyor. Kar yağışının dinmesine müteakip Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ana arterleri ise 6 saat, ara arterleri 24 saat içerisinde açmayı planlıyor. Şuana kadar Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerce 143 mahalle ulaşıma açılırken, kapalı olan 130 mahalle yolunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.


Ramazan Ayı