AKKUŞTA KARLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ BAŞLADI - 21 Ocak 2020 Salı ORDU
AKKUŞTA KARLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

 AKKUŞTA KARLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ BAŞLADI 

AKKUŞ'TA KARLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Akkuş'ta pazartesi gününden itibaren etkili olan kar yağışının ardından başlayan karla mücadele çalışmaları, Akkuş Belediyesi ekipleri tarafından aralıksız sürdürülüyor.

Etkili olan kar yağışının vatandaşların yaşamını olumsuz yönde etkilememesi için belediye ekipleri yoğun bir çalışma içine girdi.

Akkuş Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki cadde ve sokakları iş makineleri yardımıyla temizlerken, İlçe merkezinin dışındaki mahalle yollarının ulaşıma açık tutulması için tüm imkânları seferber etti.


ACİL DURUMLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLİYOR

Belediye Başkanı İsa Demirci'de sahada yerini alırken, kar yağışının başladığı Pazartesi gününden itibaren teyakkuzda olduklarına ve çalışmaların Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çekti.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci Yaptığı açıklamasında: "20 Ocak Pazartesi sabaha karşı ilçemiz genelinde başlayan kar yağışı yoğun aralıklarla devam ediyor. İlçe merkezimizde 40 santim, mahallelerimizde 50 santim ve yaylalarımızda 70 santimi bulan bir kar yağışı oldu. Kar yağışı sebebiyle kapanan tüm mahalle yollarımızda dün gece sabah saatlerine kadar, 28 iş makinesi ile yer aldık. Arazide çalışmalarımız şuanda devam ediyor, kapanan mahalle yollarımızı açıyoruz. Muhtemelen öğle sonuna kadar tüm mahalle yollarımız ulaşıma açılmış olacaktır.

Yüksek rakımlı bir ilçe oluşumuz hasebiyle bu kar yağışını bekliyorduk, tüm hazırlıklarımızı personellerimiz ve makinelerimiz ile yapmıştık. Dün başlayıp bugünde devam eden bu yağışta da aldığımız önlemler sayesinde vatandaşlarımıza hiç bir sorun yaşatmadık, sorun yaşamadık. Özellikle diyaliz hastalarımıza öncelik tanıyoruz, ihbar geldiği zaman 112 sağlık ekiplerimize öncelik veriyoruz. Onlara ait makinelerimiz hazır bekliyorlar. Elektrikte yaşana bilecek aksaklıklara önlem olsun diye YEDAŞ'ın emrine de bir makine vererek arızalara anında müdahale etme imkanını sağlıyoruz.


EKİPLERİMİZ 7/24 ARAZİDE

Şuanda 28 makineyle arkadaşlarımız arazide çalışıyor, arazide görev yapan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz. İlçemize dışarıdan gelecek arkadaşlarımız ve seyir halindeki sürücülerimizden özellikle yanlarında çeki halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz. Geçtiğimiz gece arkadaşlarımız çok sayıda kurtarma vakalarına gittiler, sürücülerin ya halatları, yada zincirleri yoktu, 40-50 santim kar olan bir yerde zincirsiz araç yürümez. İnsanlarımız rahat olsunlar hiç ir sorun yaşamadan bu süreci atlatacağız. Büyükşehirimiz ile birlikte gerçekten uyumlu, muazzam bir çalışma içerisindeyiz. İlçemizde kar yağışı Cuma gününe kadar devam edecek, dolayısıyla bizimde tüm çalışmalarımız aralıksız kar yağışı boyunca devam edecektir. Tüm hemşerilerime sağlıklı yolculuklar diliyorum." dedi.