BÜYÜKŞEHRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR - 16 Ocak 2020 Perşembe ORDU
BÜYÜKŞEHRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR

 BÜYÜKŞEHRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR 

BÜYÜKŞEHİRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını her alanda geliştirmek ve bilgilendirmek amacıyla seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Pydata Firmasının Kurucusu Paşa Yaşar tarafından “Türkiye’nin Dijitalleşme Yolculuğu” semineri gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seminere çeşitli daire başkanlıklarından çok sayıda personel katıldı.


“VERİ KULLANDIKÇA BÜYÜYEN BİR EKONOMİYE DÖNÜŞECEK”

Seminerde konuşan Pydata Firmasının Kurucusu Paşa Yaşar, “1900’lü yıllara kadar bilginin ve malumatının toplandığı alanlar kütüphanelerdir. 1950 yıllarından sonra bu bilgiler dijital ortamlara dönüşmeye başladı. Bilgilerin dijital ortamlara dönüşmesiyle birlikte kütüphaneler gibi sayıları arttı. Oluşan bu devasa verinin yüzde 95’i kişisel verilerden oluşmaktadır. Veriler insanların cebine girecek kadar küçüldü. Dijitalleşmeyi petrol ile mukayese etmek gerekirse petrol, dünyayı köklü bir şekilde değiştirmişse veri de dünyayı bir o kadar değiştirecek bir ekonomidir. Veri kullandıkça tükenen bir ekonomiye değil, kullandıkça büyüyen bir ekonomiye dönüşecek. Dijital veriye sahip olmak geleceğin medeniyet ve teknoloji yarışında öncü olmayı gerektirecek bir pozisyona geldi” dedi.