ORDU VALİSİ SEDDAR YAVUZ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI - 9 Ocak 2020 Perşembe ORDU
ORDU VALİSİ SEDDAR YAVUZ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 ORDU VALİSİ SEDDAR YAVUZ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI 

Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşları önemli bir toplumsal görevi ifa etmektedir.

Basın; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir.

İlimizde de kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde, Ordu'nun sosyoekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Mesai mefhumu gözetmeksizin, her şartta görevlerini yerine getirirken basın meslek ve ahlak ilkelerini ve yöremizin iyi tanıtılması prensibini şiar edinen, ilimizin kalkınmışlık düzeyine ve kamu hizmetlerinin yürütümünde önemli katkıları olan tüm basın mensuplarımızın  "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü en kalbi duygularımla kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.