DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN ORDUDA - 5 Ocak 2020 Pazar ORDU
DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN ORDUDA

 DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN ORDUDA 

AK PARTİ ZAYIFLARSA TÜRKİYE ZAYIFLAR , AK PARTİ’NİN KADERİ İLE TÜRKİYE’NİN KADERİ AYNIDIR

Bir dizi ziyaret ve konferans için Ordu’ya gelen hemşehrimiz Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, İl Başkanlığında Kadın Kollarının düzenlediği Altınordu Mahalle Başkanları toplantısına katıldı.


Bakan Yardımcısı Kıran, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın vakarlı ve dik duruşu sayesinde bölgesinde söz sahibi etkin bir dış politika yürüttüğünü, son olarak Akdeniz’de Libya ile varılan mutabakat ile BM‘nin tanıdığı Hükümeti ve Libya halkını, bölgede cirit atan müstemleke ruhlu vampirlerden korumak için mutabakat imzalandığını hatırlatarak, Suriye’de, Irak’ta, Somali‘de nasıl mazlum halkların hamisi ve umudu olmaya devam ediyorsak, Libya’da da aynı şekilde mazlumların yanında olacağız. Türkiye kadim geleneğinden gelen kodlarla yeniden dünya mazlumlarının yanında olmuştur. Dünya mazlumlarının umudu ve hamisi olmuştur. Türk milleti gittiği yerde medeniyet ve hoşgörüyü her zaman ön planda tutmuştur. "Türk beklenendir" sözü gittiğimiz her yede söylemini sıkça duyduğumuz bir sözdür dedi.


BİZ DIŞ GÜÇLERİN OYUNLARINI BOZMUŞUZ, AKDENİZ‘E MÜHRÜMÜZÜ VURMUŞUZ

Akdeniz’de ki oyunun çok büyük olduğuna dikkat çeken Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya ile Akdeniz mutabakatını imzaladığını hatırlatarak, "Biz dünya’yı dize getiriyoruz, oyunlarını daha büyük oyunlarla bozuyoruz ama şu içimizdeki sığ düşünceli muhalefeti bir türlü milli davada yanımızda bulamıyoruz." diyerek, efendim ne işimiz var Libya’da diyorlar, efendi, Amerika’nın, Rusya’nın, Fransa’nın ne işi var orada, onlar vampir gibi Akdeniz’in doğal gazını, petrolünü paylaşmak için çökmüşler Libya’nın tepesine, biz dış güçlerin oyunlarını bozmuşuz, Akdeniz'e mührümüzü vurmuşuz. Teşekkür de beklemiyoruz, bari hiç olmazsa susun, susun da sizi bir şey sansınlar dedi.
AK PARTİ ZAYIFLARSA TÜRKİYE ZAYIFLAR, AK PARTİ’NİN KADERİ İLE TÜRKİYE’NİN KADERİ AYNIDIR

İl Başkanı Halit Tomakin ise yaptığı konuşmada, Kadın Kollarının Altınordu Mahalle Başkanlarına seslenerek hiç kimse görevini küçümsemesin. Sizlerin mahallelerinizde yapacağı çalışmalar inanın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sesinin daha gür çıkmasına, dünya beşten büyüktür demesine, mazlumların savunuculuğunu yapmasına vesile olacaktır. Cumhurbaşkanımız kadın kollarına büyük önem ve değer veriyor diyerek, seçim olmamasına rağmen, kadın kollarımızın böyle bir çalışma başlatmasından memnuniyet duyduğumu ifade edeyim. Kadın Kollarımızın çalışmaları ayrıcalıklıdır. Her biriniz yarın seçim varmış gibi evimizden, akrabamızdan, komşumuzdan başlayarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edecek ve bu çalışmalarınız dalga dalga etki yapacaktır. Bakınız 7 Haziran seçimlerinde biraz tökezledik diye içte ve dışta karşımızdaki güçler neredeyse zil takıp oynayacaklardı. Biz yolumuza devam edeceğiz, çok çalışacağız. Falanca parti kuruyormuş onlarla enerjimizi harcamayacağız. Biz milletimizin yanında milletimizle beraber yürüyeceğiz. AK Parti Zayıflarsa Türkiye zayıflar, AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi aynıdır dedi.Kadir Gecesi
Anneler Günü