ARGAN YAYLASI KAR FESTİVALİ - 4 Ocak 2020 Cumartesi ORDU
ARGAN YAYLASI KAR FESTİVALİ

 ARGAN YAYLASI KAR FESTİVALİ 

Akkuş'ta Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Ordu Büyükşehir ve Akkuş Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği kar festivalinin 3'üncüsü gerçekleştirildi.

Argan yaylası şenlik alanında yoğun bir katılımla gerçekleşen Kar Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

İlçenin 1600 rakımlı Argan yaylasında kızak ve kayaklarıyla doyasıya eğlenen vatandaşlar -15 dereceye aldırış etmeden kar üzerinde horon tepti.


Argan yaylasının Ordu'da Doğa Turizmi anlamında önemli noktalardan bir tanesi olduğunu dile getiren Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci: "Argan yaylamızda önemli günlerden bir tanesi daha yaşıyoruz. Akkuşumuzda 3'üncüsünü düzenlediğimiz Argan yaylası kar festivalimizde tüm Akkuşlu hemşerilerimiz gönlünce eğleniyor. Festivalimize ilçemizin dışında Ünye ve Niksar'dan ciddi katılımlar var. İnsanlarımız aileleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde geldiler ve yaylamızda gönlünce eğleniyorlar. Akkuşumuzun 12 ay turizme açılması adına, kış turizmi adına da Argan yaylamız önemli noktalardan bir tanesi. Akkuşumuz umuyoruz ki doğal güzellikleriyle ilerleyen yıllarda Ordumuzun gözde yerlerinden bir tanesi olacaktır.


Argan yaylamızda tüm altyapıları hazırladık, inşallah yaz turizmi, kışında kar turizmi olarak Akkuşumuza ve bölgemize hizmet edeceğiz. gerçektende katılımın bu kadar yoğun olacağını tahmin etmedik. Gördük ki insanlarımız burada çocuklarıyla eğleniyorlar, bu da hem vatandaşlarımız hem de bizleri mutlu ediyor. Ben katılımlarından dolayı tüm hemşerilerime misafirlerimize teşekkür ederken, organizasyonu birlikte düzenlediğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler beye ve ekibini de çok teşekkür ediyorum. Gerçekten muazzam bir ortam muazzam bir yayla havasına herkesi davet ediyoruz." dedi.


Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Argan Kar Festivaline Belediye Başkanı İsa Demirci, Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Ramazan Acar, Daire amirleri ile çevre il ve ilçelerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Kış turizmini Ordu'da canlandırmak adına Akkuş Argan yaylasında Kar Festivali her hafta sonu Pazar günleri düzenlenecek.


Yöresel Mimari Yarışması
Yöresel Mimari Yarışması