SABANCI VAKFI, FARK YARATANLARI ARIYOR - 28 Kasım 2019 Perşembe ORDU
SABANCI VAKFI, FARK YARATANLARI ARIYOR

 SABANCI VAKFI, FARK YARATANLARI ARIYOR 

Sabancı Vakfı, Türkiye'nin Fark Yaratanlarını Arıyor

Merkezi İstanbul'da bulunan Sabancı Vakfı, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan kişilerin öykülerini görünür kılmak, toplumda farkındalık yaratmak ve ilham vermek amacıyla 'Fark Yarat Hayatlar Değişsin' sloganıyla başlattığı "Fark Yaratanlar" programının 11'incisini bu yıl gerçekleştirecek.

2009 yılından bu yana, yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan ve topluma cesaret veren 'Fark Yaratanlar'ın hikâyelerini Türkiye ile paylaşan Sabancı Vakfı, şimdiye kadar 2.700'den fazla başvuru arasından, somut ve sürdürülebilir çözümler üreten 42 şehirden 190 kişiyi 'Fark Yaratan' olarak seçti.

Her yıl sonunda yapılan değerlendirmede; elde edilen verilere göre 'Fark Yaratan' seçilenler, program sayesinde çalışmalarının görünürlüğünün % 100, güvenirliğinin % 90 arttığını ve çalışmalarını % 63 yaygınlaştırdıklarının görüldüğü belirtildi. 

Bütün bireylerin haklardan eşit yararlandığı bir toplum için çevre, eğitim, ekonomik gelişme, sağlık, toplumsal adalet ve yurttaş katılımı alanlarında düzenlenen 'Fark Yaratanlar' programına, 20 Aralık 2019 tarihinde kadar www.farkyaratanlar.org/basvur adresinde başvuru yapılabilecek.