HEYELANLA YOL İKİYE AYRILDI - 4 Kasım 2019 Pazartesi ORDU
HEYELANLA YOL İKİYE AYRILDI

 HEYELANLA YOL İKİYE AYRILDI 

BÜYÜKŞEHRİN HIZLI MÜDEHALESİ TEHLİKEYİ ÖNLEDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi hafta sonu yaşanan aşırı yağmurla birlikte çökme meydana gelen Gülyalı ilçesi Ayrılık-Mustafalı grup yoluna müdahale ederek yolu kısa sürede ulaşıma açtı.

Ordu’da hafta sonu etkili olan aşırı yağışlar bazı yerlerde heyelan ve taşkınlara neden oldu. Gülyalı ilçesinin önemli güzergâhlarından biri olan ve heyelan sonrası çökme meydana gelen Ayrılık-Mustafalı grup yolu ikiye ayrıldı.


YOL 5 SAATTE TRAFİĞE AÇILDI

Gece geç saatlerde yaşanan heyelan sonrası olay yerine giden Büyükşehir Belediyesi, güvenlik önlemleri aldığı yolu trafiğe kapattı. Sabah saatlerinde Gülyalı Belediyesi ile yolda hummalı bir çalışma yürüten ekipler, heyelan temizliği yaptığı yolu 5 saat gibi bir sürede yeniden ulaşıma açtı.


ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Ekiplerin hızlı ve etkin müdahalesiyle olası bir tehlikenin önüne geçilirken, Ayrılık Mahallesi Muhtarı Medet Cörüt, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Cörüt, “Gece geç saatlerde aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Büyükşehir ekiplerine bildirdik. Gece gelerek müdahale ettiler ve güvenlik önlemlerini aldılar. Sabah erken saatlerde gelerek yolu trafiğe açtılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, yapacağı asfalt yama ve V kanal çalışması ile yolu modern ve sağlam bir yapıya kavuşturacak.