Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor
İSTANBUL´DA “ORDU” RÜZGARI ESİYOR - 4 Kasım 2021 Perşembe ORDU
İSTANBUL´DA “ORDU” RÜZGARI ESİYOR

 İSTANBUL´DA “ORDU” RÜZGARI ESİYOR 

“ORDU TANITIM GÜNLERİ” START ALDI

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) iş birliği ile İstanbul’da düzenlenen “Ordu Tanıtım Günleri” başladı.

Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen ve yüzbinlerce Orduluyu bir araya getirecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” İstanbul’da start aldı. İstanbul Yeni Kapı Etkinlik Alanında yapılan organizasyona ilk günden memleket özlemi çeken Ordulular akın etti.

Açılış töreni ile başlayan Ordu Tanıtım Günlerine AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, çok sayıda bürokrat ve davetliler katıldı.

Açılış töreninde sırasıyla ORDEF Genel Başkanı Sabri Çelebi, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Genel Başkanı Nurettin Turan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Aksu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcı Burak Akburak, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Valisi Tuncay Sonel ve AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş konuşma gerçekleştirerek açılış kurdelesi kesildi.


STANTLARA ORDULULARDAN YOĞUN İLGİ

Ordu’nun yöresel ürünleri ve kültürünün tanıtıldığı organizasyonda Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile çeşitli kurum ve kuruluşların stantları yer aldı. İstanbul ve çevre illerden gelen Orduluların stantlara olan ilgisi ise yoğun oldu.


BAŞKANVEKİLİ KURTULMUŞ VE BAŞKAN GÜLER STANTLARI ZİYARET ETTİ

Çeşitli stantların bulunduğu fuar alanını ziyaret eden AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve beraberindeki protokol mensupları Ordulu vatandaşlarla da bir araya gelerek hoş sohbetlerde bulundular. Günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.


“HEPİNİZİ ORDU’YA DAVET EDİYORUM”

Ordu Tanıtım Günleri organizasyonu açılışında konuşma gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Hepinizi Ordu’ya davet ediyorum. Sevginin dili hepimizde devamlı kalsın” dedi. 


Başkan Güler sözlerine şöyle devam etti:

“Sevgi dilini kullanarak bütünlük içinde Ordu’muzu İstanbul ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her Ordulu biraz İstanbulludur, İstanbul’un en büyük nüfusuna sahip illerinden biri de Ordu’dur. Ben biraz daha İstanbulluyum. Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız olduğunda bana belediyede görev vermişti. Önce İSKİ’yi devraldım sonra ise İGDAŞ’ın başına geçerek hava kirliliğini birlikte çözdük ve belediyeciliği Sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrendik. Daha sonra nasip oldu partimizi kurduk. Bakan oldum. Yine İstanbul’un enerjisine, barajlarına, suyuna her şeyine katkıda bulunduk. Bu sevgi köprüsünü İstanbul ile Ordu arasında kuralım. Tırnaklarıyla kaza kaza başarılı bir noktaya gelen, İstanbul’a katma değer katan Ordulu iş adamlarımızı, Ordu’da yatırım yapmaya davet ediyorum. Kanyonları, şelaleleri ile 19 ilçesiyle birlikte çalışalım. Azı sevgi potasında eriterek çoğaltalım. Hepinizi Ordu’ya davet ediyorum. Sevginin dili hepimizde devamlı kalsın.”


“GÜZEL BİR ETKİNLİĞİN BAŞLANGICINI YAPTIK”

Güzel bir etkinliğin başlangıcını yaptıklarını belirten AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Ordulu hemşehrilerimle dostluk ve beraberlik içerisinde güzel bir etkinliğin başlangıcını yapıyoruz. Buraya katılan bütün kuruluşlarımıza, belediyelerimize, valiliğimize ve buraya güç veren değerli katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.


TANITIM GÜNLERİ 7 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

4 Kasım Perşembe günü başlayan “Ordu Tanıtım Günleri” 7 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.

Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor