OSKEM 107 KİŞİYİ KURTARDI - 16 Eylül 2019 Pazartesi ORDU
OSKEM 107 KİŞİYİ KURTARDI

 OSKEM 107 KİŞİYİ KURTARDI 

OSKEM 107 KİŞİYİ KURTARDI

İl genelinde halkın güvenli bir şekilde su aktivitesini yapabilmesi için 3’ü kadınlar plajı olmak üzere toplam 13 plajda 60 personel, 4 adet jet ski ve 2 adet Zodyak bot ile su kazalarını engelleme hizmeti veren Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı OSKEM (Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi) sezonu kapattı.


DENİZ SEZONUNUN PROBLEMSİZ GEÇMESİNİ SAĞLADILAR

Sorumluluk alanında bulunan plajlarda gösterdiği fedakârlıkla vatandaşların takdirini kazanan OSKEM, bir deniz sezonunu daha geride bıraktı. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından plajlarda oluşturulan güvenli ortamlarda ekipler, halkın deniz sezonunu problemsiz geçirmesini sağladı.


VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ KAZANDI

Eğitimli ve deneyimli personellerden oluşan ekip, 2019 yaz sezonunda 107 kişinin boğulmasını önleyerek hayata tutunmasını sağladı. Araç, gereç ve verdiği hizmetle vatandaşların itfaiye ’ye bakışına pozitif katkılar sunan OSKEM, bu sezon da takdir topladı.


OSKEM EKİBİNE TEŞEKKÜR

OSKEM, hizmet alanı ve görev saatleri içerisinde verdiği hizmetlerle vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Vatandaşlar gösterilen gayretli ve özverili çalışmalarıyla sıkıntısız bir sezon geçirilmesine katkı sunan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e, OSKEM personellerine, İtfaiye teşkilatına teşekkür ederken, bundan sonraki yıllarda yapılacak çalışmalar için başarılar diledi.

Ramazan Ayı