Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
MESUDİYEYE ULAŞIM KISALACAK - 17 Ekim 2021 Pazar ORDU
MESUDİYEYE ULAŞIM KISALACAK

 MESUDİYEYE ULAŞIM KISALACAK  

YOLLAR BİR BİR KONFORA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mesudiye ilçesine yaptığı yatırımlarla ilçeye basamak atlatıyor.

Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede olduğu gibi Mesudiye ilçesinde de alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Mesudiye ilçesinde mevcutta bulanan yollar konforlu yapıya kavuşturulurken aynı zamanda ilçeye ulaşımı kolaylaştıracak yeni güzergahlar yapılıyor.


1 KM’LİK YOL KONFORLU YAPIYA KAVUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekiplerince sürdürülen çalışmalarla Mesudiye ilçesinde ulaşım sıkıntısı yaşanan mahalleler bir bir konforla buluşturuluyor. Yıllarca ulaşım sıkıntısı yaşayan mahallerden biri olan Erikli Mahallesi’nin de sorunu çözüldü. Bu kapsamda mevcutta bulunan 1 km’lik güzergâh beton yol ile buluşturularak mahalle sakinlerine rahat bir nefes aldırıldı.


YENİ YOL İLE İLÇEYE ULAŞIM 20 KM’DEN 14 KM’YE DÜŞÜRÜLDÜ

Öte yandan açılan yeni bağlantı yolu güzergahı ile Mesudiye ilçesine ulaşım 6 kilometre kısaltıldı. Daha öncesinde vatandaşlar Mesudiye ilçesine 20 kilometre mesafede ulaşım sağlarken açılan yeni güzergahla ulaşım 14 kilometreye düşürüldü.


“BU YOLLAR VATANDAŞLARIMIZA KOLAYLIK SAĞLAYACAK”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp ilçeye beton yol yapımının yanı sıra yeni bir bağlantı yolu güzergahının da açıldığını söyledi.

Genel Sekreter Alp sözlerine şöyle devam etti:

“Erikli Mahallemiz’de 1 km’nin ötesinde beton yol yapmış bulunuyoruz. Buralar aynı zamanda fonksiyonel yollardır. Bu yol halkımızı toz, topraktan kurtarmanın yanı sıra yoğun kar yağışlarının olduğu bu bölge vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacaktır. Heyelanlı bölgelerde sıkıntılar yaşanabiliyor. Yine Erikli Mahallemiz’de de ulaşım sıkıntı oluyordu. Sadece beton yol ile sorun çözülmüyordu. Mesudiye ilçemize bir de bağlantı yolu gerekliydi. Açtığımız yeni yol ile Mesudiye-Ordu bağlantısını da yapmış olduk” 


“İLÇEM ADINA BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yapılan beton yolun 25-30 yıl bozulmadan hizmet vereceğini ve açılan yeni bağlantı yolunun ilçeye ulaşımı 6 km kısalttığını ifade eden Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “Reşadiye, Mesudiye, Ordu bağlantı yolu Erikli Mahallemizden geçmekte. Uzun yıllardan bu yana mahallemizin alt yapısında sıkıntı vardı ve toz toprak içerisindeydi. Büyükşehir Belediyemiz burayı beton yolla buluşturdu. Yapılan bu yol 25-30 yıl bozulmadan bize hizmet verebilecek bir yol. Aynı zamanda Erik Mahallemizde büyük bir heyelan vardı. Gerekli izinler alınarak 2 kilometrelik yol açma çalışması yaparak stabilizesini tamamladık. Bu yol Mesudiye’yi 6 km kısalttı. Önceden Mesudiye’ye 20 km’de gelenler şu anda 14 km ile ilçemize ulaşabilecekler. İlçem adına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.