Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor
ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI - 17 Ekim 2021 Pazar ORDU
ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI 

ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL´DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen o kutlu nebinin doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden birisidir. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek; bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlâkın egemen olacağı manevî bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamberimiz; gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır.

İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli hemşehrilerimin Mevlid Kandili'ni tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.