Doğa Kafe
SANAYİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇALIŞMA - 9 Ekim 2021 Cumartesi ORDU
SANAYİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇALIŞMA

 SANAYİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇALIŞMA  

BÜYÜKŞEHİRDEN SANAYİNİN KALBİNE SICAK ASFALT 

ORDU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SICAK ASFALT KONFORUNA KAVUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 5 binin üzerinde çalışanı olan ve her gün yüzlerce aracın geçtiği Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma hem sanayicileri hem de yolu kullanan sürücüleri mutlu etti. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ilçe merkezlerinden kırsala kadar, kentin dört bir yanında başlattığı asfalt hamlesi sürüyor. Mahalle ve grup yollarının yanı sıra ilçelerde nüfus ve araç yoğunluğunun fazla olduğu caddeleri de sil baştan yenileyen Büyükşehir Belediyesi, sorunlara kalıcı çözümler üretiyor.

Bu kapsamda Ordu ekonomisinin kalbinin attığı, 5 binden fazla çalışanın olduğu Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri toplam 2,5 km’lik bir alanda sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen bu çalışma hem sanayicileri hem de yolu kullanan sürücüleri mutlu ediyor. 


GENEL SEKRETER ALP: “ULAŞIM KONFORUNU ARTIRIYORUZ”

Çalışmaları yerinde takip eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, çalışmaların kısa süre içinde bitirilerek yolun daha konforlu hale getirileceğini söyledi.

Organize Sanayi Bölgesinde önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerinin altını çizen Genel Sekreter Alp, “25 yıl önce Organize Sanayi Bölgesinin kurulduğu yıllarda yapılan beton yol artık buranın yükünü kaldıramaz hale gelmişti. Yıpranan beton yolu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile sıcak asfalta kavuşturuyoruz. Toplam 2,5 km’lik bir yol ağını kısa sürede tamamlayarak sanayi esnafımız başta olmak üzere bu yolu kullanan hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu çalışmamız aynı zamanda çevre yoluna alternatif olarak kullanan köprüye de ulaşım sağlayacak. Bu çalışmalarla bölgedeki ulaşım konforunu daha da artıracağız. Çalışmaların ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 


OSB BAŞKAN VEKİLİ ŞİMŞEK: “SANAYİCİMİZ MUTLU” 

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek ise açıklamalarında sanayi içerisindeki asfalt taleplerini Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ilettiklerini ve bunun üzerine çalışmaların hızlı bir şekilde başladığını kaydetti. 

Sanayiciler olarak yapılan çalışmadan çok mutlu olduklarını aktaran Şimşek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum. Burada yıllar önce yapılan çalışma sonrası yolda yıpranmalar meydana geldi. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımıza durumu ilettiğimizde bize anlayış gösterdi ve buranın sözünü vermişti. Sağ olsun bunun üzerine Organize Sanayi Bölgemizde asfalt çalışması gerçekleştirildi. Burada 5000 bin çalışanımız var, burada hızlı bir trafik var. Yapılan hizmetten çok memnunuz. Çalışmalarla hem sanayicimiz mutlu oluyor, hem de yoldan geçenler konfor içerisinde seyahat ediyor” diye konuştu. 


KARAPINAR MUHTARI NİHAT BAYHAN: “MUTLU VE MEMNUNUZ” 

Organize Sanayi Bölgesi’ni içinde barındıran Karapınar Mahallesi Muhtarı Nihat Bayhan, çalışmalar dolayısıyla mutlu olduklarını vurguladı. Yapılan çalışmaların birçok bölgeye hitap ettiğini aktaran Bayhan, “Yapılan yol, Organize Sanayi Bölgesi dışında birçok mahalleye ve sağlık kuruluşlarını da hitap ediyor. Karapınar Mahallesi olarak yapılan çalışmalardan mutlu ve memnunuz. Bizlere bu çalışmaları sunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

İnceleme gezisinde Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp’e çiçek takdim etti.

Mevlid Kandili