Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
BÜYÜKŞEHRİN PROJELERİNE GAZİANTEPDE YOĞUN İLGİ - 6 Ekim 2021 Çarşamba ORDU
BÜYÜKŞEHRİN PROJELERİNE GAZİANTEPDE YOĞUN İLGİ

 BÜYÜKŞEHRİN PROJELERİNE GAZİANTEPDE YOĞUN İLGİ 

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EXPOBEL FUARINDA YERİNİ ALDI 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’de düzenlenen EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’nda yerini aldı. Açılışı yapılan fuarda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tarım, enerji, teknoloji ve şehircilik alanında yaptığı çalışmalar yoğun ilgi görürken davetlilere Kıybele çikolatası ve yöresel ürünler ikram edildi. 

EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde başladı. 6-9 Ekim tarihleri arasında devam edecek fuar, belediyeler, kamu kurum ve  kuruluşları, müteahhitler, kooperatifler, mühendisler, mimarlar, çevre  düzenleyiciler, üniversiteler ve hastaneler başta olmak üzere tedarikçi ve  tüketicileri bir araya getirdi. 


ORDU EXPOBEL’DE 

Ordu’nun tanıtımı amacıyla ulusal ve uluslararası fuarlara katılmaya özen gösteren ve bu kapsamda EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’nda yerine alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra belediyecilik alanında hayata geçirdiği çağdaş projeleri tanıtmaya devam ediyor. 


BÜYÜKŞEHRİN PROJELERİ İLGİ GÖRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in sıra dışı bir belediyecilik örneği sergileyerek kurduğu tarım şirketi Ordu Tarım A.Ş. (ORTAR), enerji şirketi Ordu Enerji A.Ş. (OREN) ve yazılım şirketi Ordu Yazılım A.Ş’nin (ORYAZ) çalışmaları düzenlenen fuarda yoğun ilgi görürken ziyaretçilere de projeler ile ilgili bilgiler veriliyor. 

Fuara katılım gösteren kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Ordu standında ziyaretçilere, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından Ordu’yu tanıtıcı kitaplar, afiş, broşür ve Büyükşehir’e ait bültenler verilirken, fındık ve ORTAR destekleri ile yetiştirilen yöresel yiyecekler de ikram ediliyor. 


ŞAHİN VE HİSARCIKLIOĞLU’NDAN BÜYÜKŞEHİR STANDINA ZİYARET 

EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’nın ev sahipliği yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte birçok belediye başkanı ve fuara katılan protokol üyeleri Ordu Büyükşehir Belediye standını ziyaret etti. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve çalışmalarını inceleyen Şahin ve Hisarcıklıoğlu’na ORTAR tarafından üretimi yapılan Kybele çikolatası ve Ordu’nun yöresel ürünleri ikram edildi. Ordu çikolatası ve yöresel ürünler ziyaretçilerden tam not aldı. 

EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı 9 Ekim Cumartesi gününe kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.