NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ”TOPLANTIYI ÖNEMLİ HAREKET MERKEZİ ORDU´DA YAPMANIZDAN MEMNUNUM” - 2 Ekim 2021 Cumartesi ORDU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ”TOPLANTIYI ÖNEMLİ HAREKET MERKEZİ ORDU´DA YAPMANIZDAN MEMNUNUM”

 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ”TOPLANTIYI ÖNEMLİ HAREKET MERKEZİ ORDU´DA YAPMANIZDAN MEMNUNUM” 

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI ORDU’DA TOPLANDI, CUMHURBAŞKANI GENÇLERİ TAKDİR ETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ”TOPLANTIYI ÖNEMLİ HAREKET MERKEZİ ORDU’DA YAPMANIZDAN MEMNUNUM”

BAŞKAN GÜLER’DEN AK PARTİLİ GENÇLERE: “GÖNÜLLERE GİRİN. HER ÇALIŞMANIZI HEM EDEP HEM TEVAZU HEM DE GÖNÜLLERE GİREREK YAPIN”

BAŞKAN GÜLER: “SEÇİM KAZANMAKLA O ŞEHİR KAZANILMIYOR. ÇİLE ÇEKMEDEN, ÇALIŞMADAN, GÖNÜLLERE GİRMEDEN, ALLAH’IN RIZASINI KAZANMADAN O İŞLER ÖYLE KOLAY OLMUYOR”

AK PARTİ İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN: “HİLMİ AĞABEYİMİZİN NE ÇEKTİĞİNİ BİLEMEZSENİZ, BUGÜNÜN KIYMETİNİ BİLEMEZSİNİZ. ONUN YÜREĞİNDEKİLERİ BİLEMEZSENİZ, BUGÜNÜ ANLAYAMAZSINIZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Kampı’nda partili gençlere yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Başkan Güler, “Gönüllere girin. Her çalışmanızı hem edep hem tevazu hem de gönüllere girerek yapın. Unutmayın ki, parti ahlakı dava ve ideal birlikteliğidir” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Ünye ilçesinde düzenlenen  ‘AK Parti Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Kampı’ istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan’ın öncülüğünde 18 İl Gençlik Kolları Başkanı, 197 İlçe Gençlik Kolları Başkanının katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Güler, AK Partinin bir dünya partisi olduğunu ifade etti.


“GÖNÜLLERE GİRMEDEN SEÇİM KAZANILMAZ”

Başkan Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti kurulduğu günden bu yana çok güzel çalışmalar ve destanlar yazıldı. Bu çalışmaların neticesinde, Ülkemizde yapılmaz denilen çok eserler ortaya koyduk. Parti ahlaki, dava ve ideal birlikteliğidir. Parti bir menfaat, çıkar ve bir çekişme birlikteliği değildir. Gruplaşma ve hizip değildir. Dolayısıyla bunu çok iyi bir şekilde altını çizmemiz lazım.  Öyle ki, bazıları seçim kazanmakla o şehri kazandıklarını zannediyorlar. Böyle bir şey yok. Çile çekmeden, çalışmadan, gönüllere girmeden, Allah’ın rızasını kazanmadan o işler öyle kolay olmuyor. Dolayısıyla biz bu çalışmalarımız yaparken hem edep hem tevazu hem de gönüllere girerek yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.


“AK PARTİ BİR TÜRKİYE PARTİSİNDEN ZİYADE BİR DÜNYA PARTİSİDİR”

Başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti: 

“Çöp toplanır. Kaldırım yapılır. Asfalt yapılır. Ama gönüllere girmek çok önemlidir. Bu toplantı bir deneyim ve tecrübe aktarımıdır. Biz sizlere bunları verirken, sizlerden de enerjinizi, bilginizi ve çağdaşlığınızı alacağız. Bizlerde sizlere deneyim ve tecrübelerimizi aktararak doğru hedefe yol almanızı sağlayacağız. AK Parti’nin kuruluş programını yazan 5 kişiden biri de benim. Bursa Uludağ’da arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Partinin programını, politikalarını, metinlerini oluşturduk ve bütün kurucu üyelere görev dağılımı yaptık.  Her arkadaşımız kendi alanında yaptığı çalışmalarla partinin proje dosyasını oluşturduk. AK Parti bir Türkiye partisinden ziyade bir dünya partisidir. AK Parti, ezilenlerin, çile çekenlerin, umudun, Afrika’nın, Uzak Doğunun, Kafkasların, Orta Doğunun, Orta Asya’nın ve Balkanların Partisidir. Bizim Cumhurbaşkanımız ile kardeşlik hukukumuz kelimelerle ifade edilmez, bir hukuk vardır, bir de hukuktan öte kardeşlik hukuku vardır.”


İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN: “HİLMİ AĞABEYİMİZİN NE ÇEKTİĞİNİ BİLEMEZSENİZ, BUGÜNÜN KIYMETİNİ BİLEMEZSİNİZ”

AK Partinin yaptığı hizmetlerin ne kitaplara ne de ansiklopedilere sığdırılamayacak kadar çok olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, gençlere ‘Hilmi Güler’ ismini örnek verdi. Tomakin, şöyle konuştu: 

“Bugün 20’inci yılında bulunduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 20’inci katına gelen siz kıymetli gençlerimiz acaba 1’inci katında neler vardı. Çıkış noktalarımız nelerdi? Başta Sayın Bakanımız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler, olmak üzere o çıkış noktasında neler yaptığınızı, neler çektiğinizi iyi bilmeleri gerekir. Öyle bir kuşak yetiştirdik ki biz çektik onlar çekmesin dedik. 2001 yılında Cumhurbaşkanımız ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dediğindeki Türkiye ile bugün geldiğimiz ve 20 kat dediğimiz Türkiye arasında çok büyük fark var. AK Partinin yaptığı çalışmaları ne ansiklopedilere ne de kitaplara sığdırabiliriz. Sizlerle bir arada olmak beni fazlasıyla mutlu ediyor. Ama lütfen bu partinin temelini çok iyi bilin. Temel olmadan tavan olmuyor. Hilmi ağabeyimizin ne çektiğini bilemezseniz, bugünün kıymetini bilemezsiniz. Onun yüreğindekileri bilemezseniz, bugünü anlayamazsınız. Bu 3 gün içinde AK Parti bayrağının nereden nereye geldiğini çok iyi analiz etmenizi istiyorum”


GENEL BAŞKAN İNAN: “AK PARTİ HİÇ BİR ZAMAN AJANSLARIN YÖNETTİĞİ PARTİ OLMADI”

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan yaptığı toplantıda şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti büyük bir millet hareketidir. Biraz önce Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız, kıymetli Bakanımız AK Parti’nin kuruluşundan bu zamana geçen dönemi anlattı. AK Parti hiçbir zaman ajanslara bağlı kalan ve ajanslar tarafından yönetilen bir parti olmadı. Bu partiyi millet kurdu. Milletin hamuru ile yoğruldu ve bir halk hareketi oldu. Biz girdiğimiz tüm seçimlerden 1’inci parti olarak ayrıldıysak, bizim her zaman reçetemizi yazan, rotamızı belirleyen halkın ta kendisi olmamızdan dolayıdır. Sayın Bakanımız partimizin kuruluş sürecini biraz önce çok güzel bir şekilde anlattı. İnşallah bizler toplumu okuyarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ortaya koyulan idealleri geleceğe taşıyacağız” 


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:”TOPLANTIYI ÖNEMLİ HAREKET MERKEZİ ORDU’DA YAPMANIZDAN MEMNUNUM”

Bu arada Gençlik kolları Bölge Kampında ilginç bir sürpriz yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıya telefonla katılarak gençlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu toplantıyı Özellikle de Karadeniz’imizin, önemli noktasında bu önemli hareket merkezinde bu çalışmayı yapıyor olmanızdan duyduğum memnuniyeti de ifade etmek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere şöyle seslendi:

“Sevgili genç kardeşlerim, öncelikle böyle güzel bir kamptan telekonferans yoluyla da olsa sizlerle buluşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu kampın çok verimli geçmesi Allahtan temenni ediyorum. Gerek ana kademe gerek kadın kolları gerekse de gençlik kollarımızın bu kamplarla sürekli olarak hafızaları diri tutması gerçekten de siyasi hareketimizin en önemli unsurudur. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyor ve kutluyorum.  Özellikle de Karadeniz’imizin, önemli noktasında bu önemli hareket merkezinde bu çalışmayı yapıyor olmanızdan duyduğum memnuniyeti de ifade etmek istiyorum. Yakın zaman da inşallah Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun illerini de ziyaret etmeyi planlıyorum.  Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Siz gençlerimizi tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum. Durmak Yok Yola Devam”

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz