Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
VALİ SONEL, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ´AKİF´ FİLMİNİ İZLEDİ - 30 Eylül 2021 Perşembe ORDU
VALİ SONEL, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ´AKİF´ FİLMİNİ İZLEDİ

 VALİ SONEL, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ´AKİF´ FİLMİNİ İZLEDİ 

VALİ SONEL, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE 'AKİF' FİLMİNİ İZLEDİ

 

Vali Tuncay Sonel, 2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı olması nedeniyle hazırlanan "AKİF" adlı sinema filmini bugün öğrencilerle birlikte izledi.

 

İstiklal Marşımızın kabulünün yüzüncü yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle çekilen ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan "AKİF"  filmini Eyüplü Şehit Sezer Aydın Ortaokulu ile Öceli Ortaokulundan gelen öğrencilerle birlikte izleyen Vali Sonel, öğrencilere Ordu'nun meşhur Ufuk Gazozu ve patlamış mısır ikramında bulunarak, tam bir sinema keyfi yaşattı.   

"Genç öğrenci kardeşlerimizle birlikte bu güzel filmi birlikte izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mehmet Akif Ersoy'un, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk milletinin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır" diyen Vali Sonel, "Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı, bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımız uğruna şehit ve gazi olan kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı, örnek bir şahsiyettir. "AKİF" filmin de de bunu görüyoruz" şeklinde konuştu. 

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan "AKİF" filmini büyük beğeniyle izleyen öğrenciler,  Vali Tuncay Sonel'e teşekkür ettiler. 

İstiklal Marşı'nın anlamını ve Kurtuluş Savaşının önemini anlatmak amacıyla İstanbul'un işgalinden İstiklal Marşı'nın kabul edildiği tarihe kadar olan dönemi anlatan "AKİF" filmini Novada Alışveriş merkezinde yer alan Cinevizyon Sinema Salonunda öğrencilerle izleyen Vali Tuncay Sonel'e, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ile İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu da eşlik etti.Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz