NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
ÜNYE FESTİVAL HAVASINDA BİR GÜN YAŞADI - 25 Eylül 2021 Cumartesi ORDU
ÜNYE FESTİVAL HAVASINDA BİR GÜN YAŞADI

 ÜNYE FESTİVAL HAVASINDA BİR GÜN YAŞADI  

ÜNYE FESTİVAL HAVASINDA BİR GÜN YAŞADI 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri kapsamında Ünye’de düzenlendiği “Mavi Yeşil Ünye’de Buluşuyoruz” etkinliği 7’den 70’e tüm Ünyelilere unutulmaz bir gün yaşattı. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in şehri 3 ay değil, 12 ay yaşanabilir kılmak için il genelinde başlattığı çalışmalar artarak devam ediyor. Gerçekleştirilen kültürel, spor ve sanatsal anlamda birçok faaliyetle bu anlayışa katkı sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye’de vatandaşları bir araya getirdiği geniş kapsamlı bir etkinliğe imza attı. 


BANDO TAKIMI ŞEHİR TURU ATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri kapsamında Ünye’de düzenlenen “Mavi Yeşil Ünye’de Buluşuyoruz” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Sanattan spora, geleneksel oyunlardan çocuklar için düzenlenen etkinliklere birçok faaliyetin yer aldı programlar, bando takımının şehir turu ile başladı. Bando takımının Ünye Cumhuriyet Meydanı’ndan başlattığı yürüyüş Hükümet ve Niksar Caddesi’ne üzerinden müzikler eşliğinde sahile kurulan etkinlik alanına ulaştı.


SU SPORLARINA VATANDAŞLARIN İLGİSİ YOĞUN OLDU

Ünye iskelesinde düzenlenen etkinlikler burada zirveye yaptı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliğinde özellikle su sporları vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Sörf ve kanoların yer aldığı etkinlikte su kayağı etkinliğe ise katılanların büyük ilgisini çekti. Etkinliğe katılım gösteren çocuklar ve aileler de sörf sporunun deneyimleme heyecanı yaşadı. 


BAŞKAN GÜLER, HALAT ÇEKTİ 

Programda ayrıca geleneksel oyunlarda unutulmadı. Çuval ve halat çekme yarışları katılımcıları maziye götürdü. Programa katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de vatandaşlarla birlikte etkinlikleri takip etti. Başkan Güler, burada vatandaşlara bir araya gelerek gösterileri izlerken çocuklara da çeşitli hediyeler dağıttı. Başkan Güler ayrıca etkinlikler kapsamında halat çekme yarışına da katıldı. 


BAŞKAN GÜLER, “3 AY DEĞİL 12 AY ORDU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Etkinlikte konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’yu 3 ay değil 12 ay yaşanabilir bir kent yapmak için her alanda çalıştıklarını söyledi. 

Etkinliklerin artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Güler, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Ünye ilçemize bir çıkarma yaptık. Ünye çok güzel bir ilçemiz. Karadeniz’in incelerinden bir tanesi. Bugün burada hem müzik hem spor hem deniz kayağı hem kano ile eğlenceler zinciri oluşturduk. Amacımız temiz hava da hem spor yapmak hem de günün stresinden uzaklaşmak ve en önemlilerinden bir tanesi de denizi hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi yapmak. Bu sporları, bu etkinlikleri ilimizde 12 aya yaymak istiyoruz. Eskiden Ordu’da deniz 3 aydı, Haziran, Temmuz ve Ağustos diyerek sezon bitiyordu. Şu anda Ekim ayı yaklaşmasına rağmen herkes deniz kenarında güzel bir kalabalıkla bu etkinlikler yapılıyor. Bura da vatandaşlarımız hem stres atıyor hem de çeşitli sporlara ilgisi artıyor. Dolayısıyla Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu’yu gerçekleştiriyoruz. Tam bir festival havası var. Yabancılarında olduğu bir etkinlik. Bu sayede turizmde canlanıyor, esnafımızın yüzü de gülüyor. Pandemi sonrası bu çalışmaları yapmaktan son derece mutluyuz” dedi. 


ÇOCUKLAR UNUTULMADI 

Programda ayrıca çocuklarda unutulmadı. Bu kapsamda çocuklara boyama etkinliği düzenleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi öte yandan hazırladığı eğitici hediyelerle de çocukların yüzünü güldürdü.  


VATANDAŞLARDAN BAŞKAN GÜLER’E ETKİNLİK TEŞEKKÜRÜ 

Etkinliklere katılan ve duygu düşüncelerini dile getiren vatandaşlar ise çok farklı ve güzel bir etkinlik yaşadıklarını aktardı. Su sporlarını izlerken heyecanlandıklarını, geleneksel oyunlarla maziye gittiklerini aktaran vatandaşlar etkinliğin düzenlenmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti. 


KENT ORKESTRASI UNUTULMAZ BİR KONSER VERDİ 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri kapsamında Ünye’de düzenlenen “Mavi Yeşil Ünye’de Buluşuyoruz” etkinliği Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın bir birinden güzel eserleri seslendirmesinin ardından sona erdi.