NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
PERŞEMBEYE OSKİ ELİ DEĞDİ - 25 Eylül 2021 Cumartesi ORDU
PERŞEMBEYE OSKİ ELİ DEĞDİ

 PERŞEMBEYE OSKİ ELİ DEĞDİ 

2 YILDA İLÇEYE 19,2 KM İÇME SUYU, 3,5 KM KANALİZASYON HATTI VE 1 ADET SU ALMA YAPISI KAZANDIRILDI 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana Ordu’nun su ve alt yapı alanında yarınlarını garanti altına alacak yatırımlara imza atıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede alt yapıdan üst yapıya birçok projeyi hayata geçiren OSKİ, gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların hayatlarını kolaylaştırırken, diğer yandan modern alt ve üst yapının temellerini atarak verimli bir iki yılı geride bıraktı.


OSKİ’DEN PERŞEMBE’YE EVLADİYELİK YATIRIMLAR 

Vatandaşların nitelikli suya kavuşması için önemli çalışmalar gerçekleştiren ve alt yapıdaki sorunları çözen OSKİ Perşembe ilçesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdi. 2 yıllık süre zarfı içerisinde OSKİ tarafından Perşembe ilçesine 19,2 km yeni içme suyu ve 3,5 km kanalizasyon hattı yapılırken 1 adette su alma yapısı inşa edildi. 


BAŞKAN GÜLER, “19 İLÇEMİZDE ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ” 

Tarımdan, turizme, sanattan spora birçok alanda sıra dışı bir belediyecilik ortaya koyduklarını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, klasik belediyecilik hizmetleriyle de büyük takdir topladıklarını söyledi. 

OSKİ aracılığı ile 19 ilçede önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Başkan Güler, “Ordu’muzu geleceğe taşımak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Modern çağın isteklerini karşılayacak yatırımlarımızı hayata geçirirken klasik belediyecilik hizmetlerimizden de asla ödün vermiyoruz. 19 ilçemizde sürdürdüğümüz çalışmalarla 2 yıl gibi kısa bir sürede önemli işlere imza attık. Bu kapsamda OSKİ ekiplerimizde önemli yatırımları hayata geçirdi. Perşembe ilçemiz de bu yatırımların aralıksız sürdüğü ilçelerimizden bir tanesi. OSKİ ekiplerimiz 2 yılda Perşembe’de 19,2 km içme suyu ve 3,5 km kanalizasyon hattı çalışması yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Ekiplerimiz ayrıca vatandaşlarımızın içme suyu problemlerini ortadan kaldıracak bir adette su alma yapısı inşa etti. Hayata geçirilen tüm bu yatırımların yanı sıra planlanan çalışmalara da aralıksız devam ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.