NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
ORDU DEVLET HASTANESİ PERSONELLERİNE YANGIN EĞİTİMİ - 19 Eylül 2021 Pazar ORDU
ORDU DEVLET HASTANESİ PERSONELLERİNE YANGIN EĞİTİMİ

 ORDU DEVLET HASTANESİ PERSONELLERİNE YANGIN EĞİTİMİ  

ORDU DEVLET HASTANESİ PERSONELLERİNE YANGIN EĞİTİMİ 

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Ordu Devlet Hastanesinde çalışan hekim, hemşire, sağlık personeli, idari ve diğer personellere yönelik Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam semineri düzenlendi.

OBİTEM (Ordu Büyükşehir İtfaiye Eğitim Merkezi) eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen seminerde, hastanede yangın güvenliği yönünden alınması gereken önlemler anlatılırken yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri katılımcılara aktarıldı. 


EĞİTİM SONRASI TAHLİYE VE TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kurumda yapılması gereken acil durum planları ve yangın güvenlik önlemleri kapsamında oluşturulan ekiplerin görevlerinin de anlatıldığı eğitimin sonunda gerçekleşen tatbikat ile eğitime katılan personele yangın anında tahliye, yangına ilk müdahale, yangın söndürme maddelerinin doğru kullanımı, LPG ve doğalgaz yangınlarına nasıl müdahale edileceği de uygulamalı olarak gösterildi.


“DAHA GÜVENLİ BİR ORDU İÇİN EĞİTİM ŞART”

Kurumların talepleri doğrultusunda eğitimlere devam ettiklerini belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çıngıl, “Amacımız halkımızın günlük yaşamda yoğun bulunduğu yerlerde güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara getirmek” dedi.


Daire Başkanı Çıngıl şöyle konuştu:

“Eğitim programlarımıza ilimiz genelinde pandemi şartlarına riayet ederek devam ediyoruz. Bu kapsamda kurumların talepleri doğrultusunda özellikle, halkımızın günlük yaşamda yoğun olarak bulunduğu yerlerde kurum çalışanlarının yangın güvenliği yönünden bilgilendirerek güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz