Can Dostlar Emin Ellerde
SOSYAL MARKETE YERLİ YAZILIM - 23 Ağustos 2021 Pazartesi ORDU
SOSYAL MARKETE YERLİ YAZILIM

 SOSYAL MARKETE YERLİ YAZILIM  

VATANDAŞLAR ONLİNE SİPARİŞ İLE İHTİYAÇLARINI GİDEREBİLECEK 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından dezavantajlı vatandaşlar için hazırlanan Sosyal Market hizmete açıldı. Vatandaşların kullanmaya başladığı Sosyal Market’in tüm yazılımları Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi ORYAZ A.Ş. tarafından hazırlanırken yapılan yazılımla markete gelme ihtimali olmayan vatandaşların online olarak sipariş vermesi sağlanacak. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım A.Ş. (ORYAZ), Ordu başta olmak üzere diğer şehirlerinde dijital dönüşümünü sağlayacak projeler üretmeye ve yazılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. 


SOSYAL MARKET’E YERLİ YAZILIM 

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Sosyal Market hizmete açılırken marketin tüm yazılımları ise ORYAZ mühendisleri tarafından hazırlandı. Vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak ve Sosyal Market’te koordinasyonu sağlamak amacıyla ORYAZ tarafından web tabanlı market+depo+bağış+ stok çıkış yönetimi yazılımı üretilerek kullanıma sunuldu. 


DEZAVANTAJLI VATANDAŞLARIN ONLİNE SİPARİŞLERİ KAPIYA TESLİM EDİLECEK 

ORYAZ yaptığı bu yazılım ile dezavantajlı vatandaşların web sitesi ve mobil uygulamalardan (ios+android) online olarak sipariş verebileceği uygulamayı hayata geçirmiş oldu. Bu uygulama sayesinde ilçelerde yaşayan dezavantajlı vatandaşlar Sosyal Market’e gelmeden siparişlerini yazılımı gerçekleştirilen sistem üzerinden kolaylıkla verebilecek. Sosyal Market personeli tarafından takip edilecek olan siparişler, Sosyal Market’e gelme imkânı olmayan vatandaşların adreslerine teslim edilecek.

Can Dostlar Emin Ellerde
Can Dostlar Emin Ellerde