Can Dostlar Emin Ellerde
ORDUNUN DURAKLARINI ONLAR ÜRETİYOR - 23 Ağustos 2021 Pazartesi ORDU
ORDUNUN DURAKLARINI ONLAR ÜRETİYOR

 ORDUNUN DURAKLARINI ONLAR ÜRETİYOR 

1500 ADET DURAKTAN 1050 ADEDİNİN KURULUMU YAPILDI

Ordu’da hükümlüleri sosyal hayata kazandırmak ve onların yeni meslek edinmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında mahkûmlar tarafından imal edilen 1500 adet toplu taşıma duraklarının montajında sona yaklaşıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü ile imzalanan ''Hükümlüleri Sosyal Hayata Kazandırma'' protokolü kapsamında imal edilen 1500 adet durağın 1050 adedi 19 ilçede ihtiyaç duyulan noktalara kurulumu tamamlandı. Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından kurulumu yapılan duraklardan geriye kalan 450 adet durak ise ihtiyaç duyulan noktalara kısa süre içinde kurulması hedefleniyor.


''HÜKÜMLÜLER ÜRETİMİNİ YAPIYOR ''

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hükümlülerce yapılan durakların montajının 19 ilçede devam ettiğini söyledi. 

Yapılan protokol ile 19 ilçede ihtiyaç duyulan noktalara durak yapılacağını hem de hükümlülerin meslek edinmelerine olanak sağlanacağını belirten başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, ''Büyükşehir Belediyemiz ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hükümlülerin yaptığı duraklar ilçelerimizde belirlenen noktalara yerleştirilmeye devam ediliyor. Proje kapsamında yapılması planlanan 1500 adet duraktan şuana kadar 1050 adet durak ekiplerimiz tarafından 19 ilçeye kurulumu tamamlandı. Geriye kalan 450 adet durak ise hükümlüler tarafından üretildiği andan itibaren kurulumu yapılacak. Böyle güzel ve örnek bir projede yer almak güzel. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyeciliği ön plana çıkartacak bu tür projelerde her zaman yer alacağız" dedi.


BİN 50 DURAĞIN MONTAJI TAMAMLANDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Acık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile geçtiğimiz yıl başlanan projede şuana kadar 1050 durak, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kurulumu yapılarak vatandaşın hizmetine sunuldu. Özellikle ihtiyaç duyulan noktalar temel alınarak yapılan çalışmada vatandaşlar ulaşım konforuna duraklardan başlayarak yaşamaya başlama imkânı elde ediyor.