Can Dostlar Emin Ellerde
83 KİŞİ OSKEM İLE HAYATA TUTUNDU - 11 Ağustos 2021 Çarşamba ORDU
83 KİŞİ OSKEM İLE HAYATA TUTUNDU

 83 KİŞİ OSKEM İLE HAYATA TUTUNDU  

OSKEM’İN BELİRLEDİĞİ PLAJLAR DAHA GÜVENLİ 

ÖLÜMLÜ VAKA YAŞANMAYAN PLAJLARDA BOĞULMA VAKALARI ÇAKA BÖLGESİNDE YOĞUNLAŞTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM), 2021 yaz sezonunda görevini büyük özveriyle sürdürmeye devam ederken sezon açılışından bu yana 83 kişinin hayata tutunmasını sağladı. OSKEM ekiplerinin sorumluluk alanında bulunan plajlarda ölümle sonuçlanan vaka yaşanmadı. 

OSKEM, Altınordu, Perşembe, Gülyalı, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan plajlarda alınan tedbirlerle, vatandaşların sorunsuz bir deniz sezonu geçirmeleri için 13 Hazirandan bu yana görev yapıyor. OSKEM, 1’i Engelliler Plajı olmak üzere belirlenen plajlarda 68 personel, 5 adet jet ski ve 1 adet zodyak bot ile su kazalarını engelleme hizmeti veriyor.


83 BOĞULMA OLAYININ 37’Sİ ÇAKA BÖLGESİNDE YAŞANDI 

OSKEM ekipleri görev bölgelerinde büyük fedakârlıkla hizmetlerini sürdürürken, sezonun açılışından bu yana geçen iki aylık sürede sorumluluk bölgelerinde yaşanan 83 boğulma olayına müdahale ederek vatandaşların hayata tutunmalarını sağladı. 5 ilçede 68 personel ile görev yapan ekipler en çok müdahaleyi 37 boğulma vakası ile Perşembe ilçesinde bulunan Çaka bölgesinde gerçekleştirdi. 

OSKEM’in hizmet verdiği plajlarda ölümlü vaka yaşanmaması belirlenen plajlarda denize girmenin önemini bir kez daha göstermiş oldu. 


CANKURTARANLI PLAJLAR DAHA GÜVENLİ

OSKEM ekipleri, 13 Eylül tarihine kadar haftanın her günü saat 10.30 ile 19.00 saatleri aralığında Altınordu ilçesinde Akyazı Plajı (Kültür Sanat Merkezi Karşısı), Akyazı Halk Plajı (Üniversite Uygulama Oteli Karşısı), Mavi Bayraklı Cumhuriyet Mahallesi Plajı, Mavi Bayraklı Kumbaşı Plajı; Perşembe ilçesinde Efirli Engelsizler Plajı ve Çaka Plajı; Fatsa ilçesinde Dolunay Çamlık Plajı, Demas Halk Plajı; Ünye ilçesinde Kırkevler Plajı, Çınarsuyu Halk Plajı, Nuriye Mahallesi Halk Plajı, Fevzi Çakmak Halk Plajı, Eski Kızılcakese Halk Plajı ile Gülyalı Tepealtı Halk Plajı’nda vatandaşların can güvenliğini sağlayarak deniz aktivitelerini sorunsuz bir şekilde yapmalarına imkan sunuyor.

Can Dostlar Emin Ellerde
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz