Can Dostlar Emin Ellerde
BAŞKAN GÜLER: “YENİ DÖNEMDE VİTES YÜKSELTECEĞİZ” - 11 Ağustos 2021 Çarşamba ORDU
BAŞKAN GÜLER: “YENİ DÖNEMDE VİTES YÜKSELTECEĞİZ”

 BAŞKAN GÜLER: “YENİ DÖNEMDE VİTES YÜKSELTECEĞİZ” 

BAŞKAN GÜLER: “YENİ DÖNEMDE VİTES YÜKSELTECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başkanlığında yapıldı. Gündem maddeleri öncesi konuşan Başkan Güler, yapılan çalışmalar ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.


“YENİ DÖNEMDE VİTES YÜKSELTECEĞİZ”

Görev süresinin yarısına yaklaştıklarını belirten Başkan Güler, yeni dönem vites yükselteceklerini söyledi. 

Ordu’yu hak ettiği değere ulaştırmak için çalışacaklarını ifade eden Başkan Güler, “Ekim ayında görev süremizin yarısını doldurmuş olacağız. Çok güzel çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Çalışkan ve anlayışlı bir meclise sahibiz. Yeni dönemde biraz daha vites büyütelim istiyorum. Alt yapı çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonraki süreçte Ordu, Türkiye’de olumlu hareketleriyle, daha görünebilir, daha etkin, daha katma değeri yüksek çalışmalarla Türkiye’nin gündemine gelsin istiyorum. Ordu bulunduğu noktadan çok daha iyi noktalara gelmeye layık bir şehrimiz” dedi. 


“YAPILAN YATIRIMLARLA YAĞIŞLARIN ETKİSİNİ AZALTTIK”

Alt yapı çalışmalarında başarılı işlere imza attıklarını ve özellikle OSKİ yatırımları ile yağışların olumsuz etkilerinin azaltıldığına vurgu yapan Başkan Güler, “Şuana kadar 1.150 km, Ordu’dan Edirne’ye kadar yol yaptık. OSKİ aracılığıyla da önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Bir haftadır ilimizde aşırı yağışların tedirginliğini yaşıyoruz. Çok şükür yüksek oranlarda yağışlar olmasına rağmen bizler, ilçe belediyelerimiz ve OSKİ ile birlikte koordinasyonlu bir şekilde çalışarak bu durumu hafif bir şekilde atlattık. Beterin beteri var. Biz tedbiri elden bırakmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önceden Ordu’da sellerde sınırlar değişirdi. Irmak yatağı değişirdi. Çok şükür bunları yaşamadık. Bakanlığım döneminde bana bağlı olan DSİ ile birlikte çok güzel çalışmalar yaptık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


“DÖNEMİMİZ İÇERİSİNDE SU MESELESİ BİTSİN İSTİYORUZ”

OSKİ çalışmalarında ideal bir şehir için 4 milyar TL’lik bir yatırıma ihtiyaç olduğunu ifade eden Başkan Güler, mevcut bütçe ile bu sürenin 100 yılı aştığını belirtti. Hedeflerinin etkin ve verimli çalışma ile bu süreleri 4-5 yıla düşürmek olduğunu aktaran Başkan Güler, “OSKİ çalışmalarında ideal bir şehir yapmak için 4 milyar TL’lik bir yatırıma ihtiyacımız var. Bütçemiz 40 milyon TL, yıla böldüğünüz zaman 100 yıl gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Biz bunu 4-5 yıla düşürmeye çalışıyoruz. Kendi dönemimizde su meselesi bitsin istiyoruz. Aldığımız kredilerle çok iyi çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda meclisimizin de isabetli çalışmalar yaptığını görmüş oluyoruz” şeklinde konuştu. 


“SU KAYBINI YÜZDE 20 ÖNLEDİK”

Göreve geldiklerinde borularla taşınan suyun yüzde 57’sinin kaybolduğunu, yapılan yeni hatlar ve bakım çalışmaları ile bu oranı yüzde 37’ye düşürdüklerinin altını çizen Başkan Güler, “İstanbul’da 1 km’lik su hattı 3 bin kişiyi ilgilendiriyor. Ordu’da ise 1 km’lik bir hat ile 150 kişiye ulaşıyorsunuz. Öte yandan eski borular patlak ve asbest, onları onarmaya ve yenilemeye çalışıyoruz. Devir aldığımızda kayıp kaçak oranı yüzde 57 idi. Yani 100 suyun 57’sini taşıyamıyorduk ve yolda kaybediyorduk. Şimdi bu rakam yüzde 37’ye düştü. Yaptığımız çalışmalarda temiz suda yüzde 20’lik bir kazancımız oldu. Bunla da yetinmeden 48 tanker ile evlere su taşıyoruz” ifadelerini kullandı. 


“TOHUMLARIMIZI KORUMA ALTINA ALACAĞIZ”

Kuraklıkla mücadele de çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Güler, yaşanabilecek gıda ürünleri sıkıntısı dolayısıyla tarıma ağırlık verdiklerini dile getirdi. 

Tohumları koruma altına almak amacıyla tohum bankası kurduklarını dikkat çeken Başkan Güler, “Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de kuraklık y…

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz