NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
YARALI KAPLUMBAĞANIN TEDAVİSİ YAPILDI - 7 Ağustos 2021 Cumartesi ORDU
YARALI KAPLUMBAĞANIN TEDAVİSİ YAPILDI

 YARALI KAPLUMBAĞANIN TEDAVİSİ YAPILDI 

BÜYÜKŞEHİR, MANAVGAT YANGININDAN KURTARILAN KAPLUMBAĞA’NIN YARDIMINA KOŞTU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile yangın bölgesine giden Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Hayvan Sağlığı Müdürlüğü ekipleri yaralanan hayvanların tedavisine devam ediyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangında yaralanan hayvanların tedavisi, nakli ve yiyecek ihtiyacının karşılanması için bölgeye giden Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Hayvan Sağlığı Müdürlüğü ekipleri, ihtiyaç halinde farklı bölgelere de destek vermeye devam ediyor.


YARALI KAPLUMBAĞANIN TEDAVİSİ YAPILDI

Ordu’dan 1 hafta önce yola çıkan ve gittiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla hayvanseverlerin büyük takdirini toplayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Hayvan Sağlığı Müdürlüğü ekipleri, Muğla’nın Menteşe köyünde meydana gelen yangından etkilenen ve kabuğunda yanıklar oluşan kaplumbağa ’ya ilk müdahalede bulundular. Veterinerlerin ilk müdahalesinin ardından yaralı kaplumbağa Marmaris Belediyesi Hayvan Barınağına teslim edildi.


HAYVANLARIN YİYECEKLERİNİ EKİPLER KARŞILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile bölgede bulunan ekipler yaralı hayvanların tedavisini yaparak yiyecek ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra vatandaşlara da hijyen paketi yardımı gerçekleştiriyor.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz