Can Dostlar Emin Ellerde
BU YOL HERKESE İYİ GELECEK - 26 Temmuz 2021 Pazartesi ORDU
BU YOL HERKESE İYİ GELECEK

 BU YOL HERKESE İYİ GELECEK  

BİNLERCE VATANDAŞA HİTAP EDEN YOLDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Çiftlik Caddesi’nde başlattığı sıcak asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eskipazar TOKİ konutları ile Memur Kent 2 ve 3. etapta ikamet eden toplam 7 bini aşkın vatandaşa direkt hizmet verecek olan yol Kabadüz, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Mesudiye istikametinden gelerek yeni Otobüs Terminali’ne ulaşmak isteyen araçlara da alternatif bir güzergâh oluşturuyor. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede hayata geçirdiği ulaşım yatırımları ile vatandaşların konforlu ulaşıma kavuşmasını sağlıyor. Kendi iş makineleri ve kendi asfalt plenti ile hızını artıran Büyükşehir Belediyesi 26 ayda 1012 km asfalt yol çalışması gerçekleştirdi. İlçe merkezlerinden kırsal mahallelere 19 ilçenin tamamında yapılan çalışmalar vatandaşlarında takdirini topladı. 


YENİ OTOGARA ALTERNATİF GÜZERGÂH 

Bu kapsamda Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde yer alan Çiftlik Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sivil Savunma Köprüsü’nden başlayarak, yeni Altınordu Otobüs Terminali, Eskipazar TOKİ konutları ile Memurkent 2 ve 3. Etaba ulaşan güzergâh toplam 7 bin kişiye direkt hizmet verirken Kabadüz, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Mesudiye hattından gelerek yeni otogara ulaşmak isteyen araçlara da alternatif bir güzergah oluşturuyor. 

Yoğun bir mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak yolu vatandaşların kullanımına sunmayı hedefliyor. 


SİVİL SAVUNMA KÖPRÜSÜ’NDEN ESKİPAZAR KÖPRÜSÜNE UZANIYOR

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yolun Sivil Savunma Köprüsü ve Altınordu Terminali arasında kalan kısmını sıcak asfalta, Eskipazar ve TOKİ Köprüsü arasında kalan kısmını ise silindirle sıkıştırılmış beton yola kavuşturmuştu.