NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
VEKTÖRLE MÜCADELEDE KURBAN MESAİSİ - 25 Temmuz 2021 Pazar ORDU
VEKTÖRLE MÜCADELEDE KURBAN MESAİSİ

 VEKTÖRLE MÜCADELEDE KURBAN MESAİSİ  

BÜYÜKŞEHİR KURBAN TEDBİRLERİNİ SIKI TUTTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı dolayısıyla hız verdiği vektörle mücadeledesin de tam not aldı. Tedbirleri sıkı tutan Büyükşehir Belediyesi oluşabilecek sorunları anında çözerek vatandaşların sağlıklı bir Kurban Bayramı geçirmesini sağladı. 

İnsan sağlığına büyük önem veren ve pandemi sürecinde başarılı çalışmalara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nda aldığı tedbirlerle de göz doldurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü Vektörel Mücadele ekipleri Kurban Bayramı dolayısıyla il genelinde artan nüfusun sağlıklı bir bayram geçirmesi amacıyla yoğun mesai yaptı. 


VEKTÖRLE MÜCADELE DE HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu kapsamda hayvan pazarları, kurban kesim alanları ve ilçe merkezlerinde bulunan tüm çöp konteynırlarında karasinek üremesini önlemek amacıyla ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Hayvan pazarları gün içinde sabah, öğlen ve gece olmak üzere üç kez, 19 ilçe merkezlerinde bulunan yaklaşık 2 bin adet çöp konteynerı ise bayram süresince her gün karasinek üremesine karşı ilaçlandı. 

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler ayrıca Bayram Namazı öncesinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı cami avlularında da ilaçlama ve hijyen çalışması gerçekleştirdi. 


İLAÇLAMA SAATLERİ UZATILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi vektörle mücadele ekipleri rutin çalışma saatlerini il genelinde artan nüfus sebebiyle genişletme kararı aldı. Ekipler bu kapsamda 20:00-22:00 saatleri arasında yürüttüğü uçkun mücadelesini yoğunlaştırılarak 20:00-24:00 saatleri arasında sürdürdü. Vatandaşların yoğun olduğu caddelerdeki çalışmalar ise sabahın ilk saatlerinde yapıldı. 


İHBARLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ 

Ekipler tüm bu çalışmaların yanı sıra ihbar hatlarını da ihmal etmedi. Bayram süresince ihbar hatlarına ulaşan yaklaşık 200 adet, karasinek, sivrisinek, hamamböceği ve pire şikayetlerine vektörel mücadele ekipleri tarafından anında müdahale edildi. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başarıyla yürütülen bu çalışmalarla, bayram tatilini  Ordu'da geçirmek isteyen vatandaşlara ve turistlere konforlu bir bayram geçirme imkanı sağlandı.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz