Can Dostlar Emin Ellerde
ŞAHİN VE KEMAL AMCANIN YÜZÜNÜ BU BAYRAM BÜYÜKŞEHİR GÜLDÜRDÜ - 20 Temmuz 2021 Salı ORDU
ŞAHİN VE KEMAL AMCANIN YÜZÜNÜ BU BAYRAM BÜYÜKŞEHİR GÜLDÜRDÜ

 ŞAHİN VE KEMAL AMCANIN YÜZÜNÜ BU BAYRAM BÜYÜKŞEHİR GÜLDÜRDÜ 

ŞAHİN VE KEMAL AMCANIN YÜZÜNÜ BU BAYRAM BÜYÜKŞEHİR GÜLDÜRDÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nda da hayattan kıdem almış çınarlarını yalnız bırakmadı.

Büyükşehir Belediyesi yalnız yaşayan yaşlı vatandaşların sağlıktan yemeğine, ulaşımından temizliğine kadar yaşamlarını kolaylaştıracak pek çok çalışma gerçekleştirirken onların manevi anlamda da yanlarında olmaya özen gösteriyor. 

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 18 yıl önce eşini kaybeden çocukları da başka şehirlerde yaşaması sebebiyle yalnız yaşayan Kemal Kovancı ile eşinin sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine hastaneye yatırılan ve hiç çocuğu olmayan Şahin Keskin’in bayramı buruk geçirmemesi için harekete geçti. Ellerinde hediyelerle ulu çınarların kapısını çalan ekipler, yaptıkları küçük sürprizlerle onların yüzlerini güldürdü. 


EŞİYLE BİRLİKTE FOTOĞRAFI TASARLANARAK KENDİSİNE HEDİYE EDİLDİ 

İlk ziyaret hastalığı dolayısıyla tedavi amaçlı eşini hastaneye gönderen Şahin Keskin’e gerçekleştirildi. Çocuğu da olmayan Şahin Amcanın eşiyle birlikte hiç fotoğrafı olmadığını öğrenen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, özel bir fotoğraf tasarlayarak kendisine hediye etti. Sürpriz karşısında duygulanan Şahin Keskin gözyaşlarıyla mutluluğunu gizleyemedi.


UZAKTAKİ ÇOCUKLARIYLA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞTURULDU

Ekiplerin ikinci durağı ise 18 yıl önce eşi vefat ettikten sonra çocuklarının da uzak şehirlerde yaşaması ile yalnız kalan Kemal Kovancı’ya oldu. Çocuklarına ve torunlarına özlem duyan Kemal Amca’nın hasretini gidermek için Büyükşehir Belediyesi ekipleri çocuklarına ulaşarak onlarla görüntülü konuşmasını sağladı.  Bir nebzede olsun hasreti dinen Kemal Amca ekiplere teşekkür etti.


“HER İKİ AMCAMIZDA BİZİ DUALARLA UĞURLADI”

Vatandaşın yüzündeki gülümsemenin sebebi olduğu bilmenin mutluluğuyla daha gayretli çalıştıklarını söyleyen Seyfettin Bilkay, “Her zaman olduğu gibi bayramda da yalnız yaşayan yaşlılarımızı unutmadık” dedi.


Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla yaşlılarımızı her zaman olduğu gibi bu bayramda da yalnız bırakmadık. Ellerimizde hediyelerle kapılarını çalarak hoş sohbetler ettik. Şahin Amcamızın eşiyle hiç fotoğrafı olmadığını öğrendik ve ikisini yan yana olacak şekilde fotoğrafını tasarlayarak kendisine hediye ettik. Onun gözlerindeki mutluluk bize yetti. Daha sonrasında eşini kaybetmiş tek başına yaşayan Kemal Amcamıza misafir olduk. Bu bayramda biz yanında olsak da çocuklarıyla da hasret gidermesi için onları görüntülü arayarak konuşmasını sağladık. Her iki amcamızda bizi dualarla uğurladı. Sayın Başkanımız Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler. Onların yüzlerindeki gülümsemeye sebep olmak bizleri işlerimizde daha gayretli kılıyor”

Can Dostlar Emin Ellerde
Can Dostlar Emin Ellerde