Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
ÇAMAŞ İLÇESİ İÇME SUYU SORUNLARINDAN KURTULUYOR - 16 Temmuz 2021 Cuma ORDU
ÇAMAŞ İLÇESİ İÇME SUYU SORUNLARINDAN KURTULUYOR

 ÇAMAŞ İLÇESİ İÇME SUYU SORUNLARINDAN KURTULUYOR 

ÇAMAŞ İLÇESİ İÇME SUYU SORUNLARINDAN KURTULUYOR

Çalışmalarını ara vermeden sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) hayata geçirdiği kalıcı yatırımlarla içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Çamaş ilçe merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Domşu terfi hattındaki boruların ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle sık sık patlamalar ve arızalar meydana gelmekteydi.  Çamaş ilçesi için önemli su kaynaklarından biri olan terfi hattı, meydana gelen arızalardan dolayı verimli su iletimi sağlayamıyordu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarının ardından OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından içme suyu terfi hattında yenileme çalışmaları başlatıldı. 


ÇALIŞMALAR HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Yapımı devam eden proje hakkında bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us ; “Özellikle yaz mevsiminde Çamaş ilçemize içme suyu temininde kullanılan Domşu terfi hattında ciddi sorunlar yaşıyorduk. Hattın geçtiği güzergâh yoğun olarak kullanılan bir karayolu kenarında olduğu için meydana gelen arızaların yapımı ve tamiratı zor şartlarda gerçekleştiriliyordu. Sorunu kökten çözmek için Çamaş ilçesine içme suyu iletimini sağlayan terfi hattının yenileme çalışmasına hemen başladık. 315 mm çapında ve 2.336 metre uzunluğundaki terfi hattının 900 metresini tamamladık. Yatırım çalışmamız tamamlandığında, Çamaş ilçemize içme suyu temin eden terfi hattında yıllardır devam eden sorun çözülmüş olacak.” dedi.