Doğa Kafe
OSKİ MESUDİYEDE YILLARIN PROBLEMİNİ BİTİRDİ - 13 Temmuz 2021 Salı ORDU
OSKİ MESUDİYEDE YILLARIN PROBLEMİNİ BİTİRDİ

 OSKİ MESUDİYEDE YILLARIN PROBLEMİNİ BİTİRDİ 

OSKİ MESUDİYE’DE YILLARIN PROBLEMİNİ BİTİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu sorunlarına yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

OSKİ, Ordu’nun tamamında çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Özellikle içme suyu konusunda önemli projeleri hayata geçiren OSKİ, suyun daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için mevcut hatların bakımı ve yenilenmesine ayrı bir önem veriyor. Bu kapsamda zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan içme suyu hatlarını sil baştan yenileyen OSKİ Genel Müdürlüğü Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesinin yıllardır süren içme suyu alt yapı çalışmasını kısa süre içinde tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile çalışmalara başlayan ekipler, özellikle yaz aylarında meydana gelen su kesintisi başta olmak üzere içme suyu iletimi sağlayan hatları modern hale getirdi.


BİN 800 METRELİK İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesi’nin yıllardır süren içme suyu şebeke hattının sil baştan yenilendiğini ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “OSKİ Genel Müdürlüğü olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.


Genel Müdür Us, şöyle konuştu:

“Yatırım çalışmalarımız kapsamında Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesi’nin yıllar önce yapılmış ancak aradan geçen süre içerisinde kullanım ömrünü tamamlamış olan içme suyu şebeke hatlarını yeniledik. Mahallemize kurak giden yaz ayları ile dışarıdan gelen nüfus ile birlikte içme suyu yetersiz kalıyordu. Bunu önlemek için mevcut içme suyu hattına ek olarak yeni su kaynaklarını mahallemizin hizmetine sunduk. Ayrıca, mevcut su kaynaklarına bakım onarım çalışmasını yaptık. Diğer yandan Zaman içinde yıpranan ve sık arızalara neden olan 1.800 metrelik içme suyu hatları ise ekiplerimiz tarafından tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.