Doğa Kafe
ORDU, TAKIMINI BAĞRINA BASTI - 13 Temmuz 2021 Salı ORDU
ORDU, TAKIMINI BAĞRINA BASTI

 ORDU, TAKIMINI BAĞRINA BASTI  

BAŞKAN GÜLER’DEN SÜPER LİG VURGUSU

“BAŞARILARIMIZ İLELEBET DEVAM EDECEK” 

ORDUSPOR’UN ŞAMPİYONLUK COŞKUSU 

Bölgesel Amatör Lig Play-Off finalinde rakibini mağlup ederek 3. Lig’e yükselen Orduspor 1967, taraftarı ile buluştu. Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törende taraftarlar takımını bağrına bastı. 

Taraftarların tezahüratları eşliğinde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Başarılarımız ilelebet devam edecek. Orduspor ve taraftarı sadece 3’üncü küme değil çok hızlı bir şekilde Süper Lig’e çıkıp dünyada örnek olacak. Bütün yapmak istediğimiz bu” dedi. 


TAKIM OTOBÜSÜNE COŞKULU KARŞILAMA 

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve oynanan Play-Offlar sonucunda profesyonel liglere geri dönen Orduspor 1967, bu başarısı ile şehri sevince boğdu. Orduspor’un yaşadığı şampiyonluk sonrası Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde kutlama programı düzenlendi. Üstü açık otobüs ile şehir turu atan Orduspor takımı daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi önüne geldi. Taraftarın yoğun ilgisi ile karşılanan takım otobüsü alana meşaleler ve tezahüratlar arasında giriş yaptı. 


BAL’A ÇIKAN TAKIM KUPASINI ALDI 

Sahneye ilk olarak 2019-2020 sezonunda Ordu. 1 Amatör Küme’de mücadele eden ve ligi namağlup bitirerek Bölgesel Amatör Lig’e çıkma başarısı gösteren Orduspor takımının oyuncuları ve teknik heyeti çıktı. Pandemi dolayısıyla kutlamaları 1 yıl gecikmeli yapan futbolculara kupasını Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler taktim etti. 


BAŞKAN GÜLER, 3'ÜNCÜ LİG'İ GETİREN FUTBOLCULARI TEK TEK TEBRİK ETTİ 

Daha sonra sahne Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olan takımın oyuncularının oldu. İsimleri tek tek okunan futbolcular alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Orduspor Kulüp Başkanı Savaş Şimşek futbolcuları tek tek tebrik etti. 


BAŞKAN GÜLER: “ORDUSPOR’UN BAŞARISI İLELEBET DEVAM EDECEK” 

Orduspor’un şampiyonluğa uzanan yolculuğunda takımı hiçbir zaman yalnız bırakmayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, taraftarın yoğun tezahüratları ile karşılaştı. 

Kutlamalarda konuşan Başkan Güler, “Sel gider kum kalır, Orduspor taraftarı daima kalacaktır. Allah’ın izniyle efsane geri döndü. Hocalarımızla, futbolcularımızla ve en büyük taraftarımızla, Başkanımızla efsane geri döndüğü için Allah’a şükrolsun. Erdemli davranacağız. Şanlı geçmişimizi muhteşem geleceğimizle birleştiren taraftarlarımıza teşekkür borçluyuz. Başarılarımız ilelebet devam edecek. Orduspor ve taraftarı sadece 3’üncü küme değil çok hızlı bir şekilde Süper Lig’e çıkıp dünyada örnek olacak. Bütün yapmak istediğimiz bu” diye konuştu. 


ŞİMŞEK: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ’DAN ALLAH RAZI OLSUN” 

Orduspor’a verdiği destekler dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Orduspor Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, “Bu şehirde bu takımın bir yere gelmesi için herkesin emeği var. Önemli olan bu emeği hep beraber yaşamak. Bir büyük, bir abi, bir belediye başkanı, bir siyasetçi, bir bürokrat ama her şeyden daha kıymetli bir insan büyük Ordusporlu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’den Allah razı olsun. Bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde, şehrimizin millisi olan takımımızın daha iyi yerlere gelmesi için ayrımız gayrımız olmadan gayret göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından yönetim, futbolcu ve taraftarlar şampiyonluk coşkusunu doyasıya yaşadı. Orduspor marşları ve şarkıları ile eğlenen Orduspor taraftarları, futbolcularla da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.