Can Dostlar Emin Ellerde
BUNUN ADI EFSANENİN GERİ DÖNÜŞÜ - 12 Temmuz 2021 Pazartesi ORDU
BUNUN ADI EFSANENİN GERİ DÖNÜŞÜ

 BUNUN ADI EFSANENİN GERİ DÖNÜŞÜ  

YER: ORDU BB ÖNÜ

SAAT: 03.00

BAŞKAN GÜLER: “EFSANE GERİ DÖNDÜ”

Bölgesel Amatör Lig Play-Off Final müsabakasında rakibini penaltılarla yenen Orduspor 1967, 3. Lig’e yükselerek Ordu’yu sevince boğdu. Gece saat 03.00’te şehre giren kafileyi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere çok sayıda taraftar karşıladı. 

Şampiyonluk kutlamalarında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bulutların arkasında uzun süredir bekleyen yıldızımız Orduspor, tekrar parlıyor” dedi. 


RAKİPLERİNİ BİR BİR GEÇTİ

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Orduspor 1967, pandemi dolayısıyla format değişikliği yapılarak oynanan grup aşamasını lider tamamlayarak adını finallere yazdırdı. Çeyrek ve yarı finali kayıpsız geçen Orduspor, finalde Bolu Abant FK ile 3. Lig’e yükselme mücadelesi verdi. 


ŞAMPİYONLUK PENALTILARLA GELDİ 

Kastamonu Gazi Stadyumu’nda oynanan maçın normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 ile sonuçlandı. Penaltı atışlarında rakibine 4-3’lük üstünlük sağlayan Orduspor 1967 şampiyonluğa uzanan taraf oldu. 


KUTLAMALAR KASTAMONU’DA BAŞLADI

Maçın son düdüğü ile birlikte Orduspor takımı ve taraftarlar büyük sevinç yaşadı. Maçı stadyumda takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve protokol üyeleri de sahaya inerek bu sevince ortak oldu. 


ORDUSPOR’U BAŞKAN GÜLER VE TARAFTARLAR KARŞILADI 

Maçın ardından 03.00’ta kente ayak basan takımı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve mor beyazlı taraftarlar karşıladı. Gece geç saatlerde coşkunun adresi Ordu Büyükşehir Belediyesi önü oldu. Burada kurulan platformda Ordusporlu futbolcular, yönetim ve taraftarlar bütünleşti. 


BAŞKAN GÜLER: “EFSANE GERİ DÖNDÜ” 

Futbolcularla ve taraftarlarla şampiyonluk coşkusu yaşayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Orduspor’un eski günlerine kavuşacağın söyledi. 

Mor-beyazlıların en güçlü yanının taraftarı olduğunu belirten Başkan Güler, “Allah’a şükürler olsun ki bugün efsane geri döndü. Efsanenin geri dönüşünde futbolcu kardeşlerimizin 120 dakikalık mücadelesinden sonra penaltılarla bu sonuca varmaları bizi son derece mutlu etti. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Orduspor’un en güçlü yanı taraftarı. Bu taraftar ile bizim için sınır yok. Sonuna kadar giderek bu mor-beyazlı renkleri tekrar eski günlerine kavuşturacağız Allah’ın izniyle. Ordu’da yeni bir rol model ortaya çıktı, Savaş Başkan. Delikanlılığı, mertliği ve erdemli davranışlarıyla, ahlakıyla, alçak gönüllülüğü, sportmenliği ve sevgisi ile bütün Ordu’yu kucaklayacak. Bulutların arkasında uzunca bir süredir bekleyen yıldızımız Orduspor, tekrar parlıyor. İnşallah bu çok güzel bir güneş olacak, erdemi ile bütün Karadeniz’i bütün Türkiye’yi ve dünya futboluna katkıları olacak” diye konuştu. 


KULÜP BAŞKANI ŞİMŞEK: “BİZ DİRENCİMİZİ TARAFTARIMIZDAN ALDIK”

Kutlamalarda konuşan Orduspor Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, verdiği katkılar dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti. Bugüne gelene kadar çok zorlu süreçlerden geçtiklerini dile getiren Şimşek, “1 yıllık çalışmanın sonucunda aldığımız güzel sonuçla şehrimize döndük. Bu şekilde güzel bir karşılama ile mutluluk ve gurur duyduk. Öncelikle büyükşehrin büyük abisi, bize her zaman büyüklük yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Bu şehirde bizim arkamızda duran herkese teşekkür ediyorum. Orduspor’a geldiğimizde 5 topu vardı, 3’ü patlaktı, 2’si sağlamdı. Futbolcu kardeşlerimiz o 2 topa vurmak istemiyordu. Orduspor’un yatmaya yeri, içmeye suyu, elektriği terzi Halil abiden alan bir kulüp haline gelmişti. Bu değişmeli dedik ve Orduspor alt yapısında futbol oynamış, kulüpte bayrak tutan Mahir abi ve o dönemin hocası Mahmut Hoca ile bir yola çıktık. Bu yolda çok meşakkatli zamanlarımız geçti. Çok üzüldük, çok kırıldık, çok yorulduk ama pes etmedik, inandık. Taraftarlarımız bize ‘inananlar kazanacak’ dedi. Biz bir hikâye yazdık, iyi de oldu. Ben şahsım adına kolay bir şeyi kabul etmiyorum. Mücadele ede ede, az az bugünlere geldik. Bugünlere gelmemizde bizim yanımızda olan gerçekten kulübümüzün Onursal Başkanı olarak gördüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Biz direncimizi taraftarımızdan aldık. Bu şehirde Orduspor’dan başka Orduspor yok” şeklinde konuştu. 

Orduspor şarkıları ile birleşen 3. Lig coşkusu sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Can Dostlar Emin Ellerde