NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
MELET GÜZELLEŞİYOR - 12 Temmuz 2021 Pazartesi ORDU
MELET GÜZELLEŞİYOR

 MELET GÜZELLEŞİYOR 

MELET GÜZELLEŞİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Melet Irmağı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Güler yürütülen ıslah, çevre düzenlemesi ve ada çalışmalarıyla ırmağın Ordu’ya yakışır bir görünüme kavuşturulacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) 75. Şube Müdürlüğünce Ordu’nun en uzun ve en büyük ırmağı olan Melet’te değişim dönüşüm devam ediyor.

Ekipler bir yandan ırmakta ıslah çalışması yürütürken bir yandan da ada yapım çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmaların bitirilmesinin ardından yeşil alanlar, rekreasyon alanları, yürüyüş yolları ve parklar ile de zenginleştirilecek olan Melet Irmağı, Ordu’nun yeni cazibe merkezi konumuna getiriliyor. 


“ORDU'YA YAKIŞIR BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURMAYA ÇOK AZ KALDI”

Gece gündüz ekiplerin kapsamlı bir çalışma yürüttüğü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Melet'in Karadeniz'e döküldüğü alanı Ordu'ya yakışır bir görünüme kavuşturmaya çok az kaldı” dedi.


Başkan Güler şöyle konuştu:

“Melet güzelleşmeye başladı. Ordu'muz için çok güzel bir turistik bölge haline gelecek olan Melet Irmağı'nda Büyükşehir Belediyemiz ve Devlet Su İşleri (DSİ) 75. Şube Müdürlüğünce yapılan değişim ve dönüşüm çalışmalarımızı yerinde inceledik. Yürüttüğümüz ıslah, çevre düzenlemesi ve ada çalışmasıyla Melet'in Karadeniz'e döküldüğü alanı Ordu'ya yakışır bir görünüme kavuşturmaya çok az kaldı. Gece-gündüz demeden kapsamlı bir çalışma yürüten ekiplerimize işlerinde kolaylıklar diliyor, ilimize kazandıracağımız bu özel ve güzel alanın hayırlı olmasını temenni ediyorum”.