Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
ÜÇ İL, DÖRT İLÇE, DOKUZ MAHALLEYE HİZMET VERECEK - 9 Temmuz 2021 Cuma ORDU
ÜÇ İL, DÖRT İLÇE, DOKUZ MAHALLEYE HİZMET VERECEK

 ÜÇ İL, DÖRT İLÇE, DOKUZ MAHALLEYE HİZMET VERECEK 

ÜÇ İL, DÖRT İLÇE, DOKUZ MAHALLEYE HİZMET VERECEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, üç il, dört ilçe ve dokuz mahalleye konforlu ulaşım sağlayacak grup yolundaki çalışmalarda sona yaklaştı. Akkuş ilçesinin yüzde 50’sine hizmet verecek olan güzergâh, beton yol konforuyla buluşacak. 

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, asfalt ve beton çalışmaları çevre illerin mahalleleri ile ilçelerine kadar ulaştı.  Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalarda, ilçe merkezleri ve mahalle grup yollarının yanı sıra çevre illere bağlantı sağlayan güzergahlar da beton yol ile buluşmaya başladı.


ÇALIŞMALARDA FİNALE YAKLAŞILDI

Standardı yüksek yollar için çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akkuş ilçesinde, 9 mahalle üzerinden Samsun’un Ayvacık ve Salıpazarı ilçeleri ile Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlantı sağlayan güzergahtaki beton yol çalışmalarında finale yaklaştı. 


TOPLAM 15 KİLOMETRELİK GÜZERGAH

Daha önce Salman, Seferli, Alan, Ambargürgen, Gürgenliyatak, Şahin, Çökek, Kargı ve Dağyolu mahallelerini kapsayan 15 kilometre uzunluğundaki güzergahın 12 kilometresini beton yol konforuyla buluşturan Büyükşehir ekipleri, geride kalan 3 kilometrelik kısmı tamamlamak için yeniden çalışma başlattı. 

Salman Mahallesi Menekşe mevkiinde devam eden beton yol çalışmalarıyla birlikte ilçenin önemli bir sorunu daha çözüme kavuşmuş olacak.


SOSYAL, KÜLTÜREL VE TİCARİ FAALİYETLER ARTACAK

İller arası sosyal, kültürel ve ticari faaliyetleri artırması beklenen yol ile birlikte, Ordu ile Tokat ve Samsun arasındaki ulaşım konforlu bir yapıya kavuşacak.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz