Can Dostlar Emin Ellerde
SOKAK BASKETBOLU TURNUVALARI BAŞLIYOR - 7 Temmuz 2021 Çarşamba ORDU
SOKAK BASKETBOLU TURNUVALARI BAŞLIYOR

 SOKAK BASKETBOLU TURNUVALARI BAŞLIYOR 

BASKETBOLSEVERLER HAZIRLANIN !

SOKAK BASKETBOLU TURNUVALARI BAŞLIYOR

Sokak kültürü ile basketbolu birleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu yılda sokak basketbolu turnuvası düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesinin bu yıl altıncısını gerçekleştireceği Ödüllü 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası başlıyor. 5 kategoride düzenlenecek olan turnuvaya ücretsiz başvuru yapacak olan sporcular bu yılda da kıyasıya mücadele edecek. Basketbolsever ve kendini ispatlamak isteyen herkes bu turnuvaya katılabilecek. 


BAŞVURULAR 7-23 TEMMUZ ARASI YAPILACAK

Çekişmeli mücadelelerin yaşanacağı turnuvalar Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yeniliklerle vatandaşların vazgeçilmezi olan Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’nda yapılacak. Turnuvaların başvuruları 7-23 Temmuz tarihleri arasında www.ordu.bel.tr adresinden gerçekleştirilecek. 7 gün sürecek olan maçlara 26 Temmuz’da start verilirken, karşılaşmalar 1 Ağustos’ta sona erecek. 


TOPLAM ÖDÜL 46 BİN 500 TL

Dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilen 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda Büyükler (2003 ve altı), Genç Erkek (2004, 2005, 2006), Genç Kadın (2004 ve üstü), Yıldızlar (2007, 2008, 2009) ve Küçükler (2010 ve üstü) olmak üzere beş kategoride sporcular rekabet edecekler. Turnuva sonucunda dereceye giren takımlara ise toplamda 46 bin 500 TL ödül verilecek.


“TÜM BASKETBOLSEVERLERİ DAVET EDİYORUM”

Yapılacak olan turnuvalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Tüm basketbolseverleri Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu basketbol turnuvalarına davet ediyorum” dedi.


Başkan Güler şöyle konuştu:

“Ordu’da spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda planlamalarımızı yapıyor ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ordu’yu sporcu şehri yapma yolunda ilerliyoruz. Bu anlamda basketbol severlerimizi de unutmuyoruz. Geçen sezon pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz sokak basketbolu turnuvalarına bu yıl kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm basketbolseverleri Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu basketbol turnuvalarına davet ediyorum. İnanıyorum ki bu maçlarda sporcularımız kıyasıya mücadele edecekler. Başarılı olan takımlarımıza ise toplamda 46 bin 500 TL ödül verilecek. Yakın zamanda start vereceğimiz maçlarımızı yakından takip edeceğim. Şimdiden tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”