HALKA EN YAKIN BAŞKAN - 4 Eylül 2019 Çarşamba ORDU
HALKA EN YAKIN BAŞKAN

 HALKA EN YAKIN BAŞKAN 

HİLMİ GÜLER: “TOPLUMDA FARKINDALIK OLUŞTURULMASINI İSTİYORUM”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, gerçekleştirdiği halk günü toplantılarıyla vatandaşların sorun ve şikâyetlerine çözüm bulmaya devam ederken şehrin standardına da katkı sağlıyor.

Halk günü toplantılarına katılan vatandaşlardan kimi sorunlarına anında çözüm buluyor kimi ise çözümleriyle birlikte Başkan Güler ile birebir görüşmeler yapıyor.


“ÇAĞDAŞ UYGULAMA USULUNDEN HERKES MEMNUN”

Vatandaşların ortak bilinç oluşturmasıyla şehrin standardını yukarılara çıkarıldığını dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Sorunları anında arkadaşlara iletiyorum. Düşünen Ordu Üreten Ordu Yarışan Ordu’nun düşünen ve sorunlarını çekinmeden ortaya koyan aynı zamanda çözümlerini de getirenler oluyor. Çok güzel öneriler getiriyorlar bana. Buda Ordu’nun standardını, şehircilik anlayışını, sosyal faaliyetleri öne çıkarılmasına sebep oluyor. Dolayısıyla katma değer hemen orada oluşmuş oluyor. Bu çağdaş uygulama usulümüz ve bundan onlarda memnunlar. Bundan sonra yapacağımız şey diğer ilçelere kadar yaymak. Üretim ile şehircilik ile ilgili çok güzel katkılar oluyor. Bunların ortak bir bilinç oluşturması zihinsel dönüşümü de şehrin standartlarının da yukarı çıkmasına sebep oluyor” diye konuştu.


“KONUŞAN VE DÜŞÜNEN ORDU İSTİYORUM”

Halk günü toplantılarıyla toplumda farkındalık oluşturulmasını istediğini belirten Başkan Güler, “Herkesin böyle bir güne ilgi göstermesi beni mutlu ediyor. Çünkü toplumda bir farkındalık oluşturulmasını istiyorum. Bizim insanımız genellikle dinlemede kalıyor. Konuşmaktan çekiniyor. Ben konuşan ve düşünen bir Ordu istiyorum. Şikâyetlerini dile getirmek istemeleri güzel bir durum. Bizde onlara hemen bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Burada sadece onlarla konuşup görüşmüyoruz, ilgili arkadaşları da burada tutuyoruz” dedi.