Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor
ÜNYE VE PERŞEMBEDE YÜZLER GÜLÜYOR - 9 Haziran 2021 Çarşamba ORDU
ÜNYE VE PERŞEMBEDE YÜZLER GÜLÜYOR

 ÜNYE VE PERŞEMBEDE YÜZLER GÜLÜYOR 

19 İLÇE BÜYÜKŞEHİR’E EMANET 

Ordu’nun zor coğrafi şartlarına rağmen en uzak mahallelere kadar ulaşım hizmeti götüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların takdirini kazanıyor.

24 ay gibi kısa bir sürede 920 kilometre yolu sağlıklı bir yapıya kavuşturan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların memnuniyetini kazandı. Asfalt hizmeti alan mahallelerden sadece birkaç tanesi olan Ünye, Başköy, Yaylalı, Tepeköy Mahalleleri ile Perşembe, Çandır, Yumrutaş, Tepeköy ve Tepecik mahallesi sakinleri yıllar sonra asfalta kavuşmanın sevincini yaşadı. Vatandaşlar, Ordu Büyükşehir Belediyesine memnuniyetlerini hazırlattıkları pankartlarla dile getirirken yapılan yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkürlerini iletti.


“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Mahallelerinin asfalta kavuşmasını yıllarca beklediklerini ifade eden Ünye Başköy Mahalle Muhtarı Cemal Mazlumoğlu, “Yıllardır hasretini çektiğimiz yolumuza kavuştuk. Öncelikle bu yolun modern yapıya kavuşturulmasında emeği geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler olmak üzere daire başkanlarımıza ve sahada gece-gündüz çalışan personellere çok teşekkür ediyoruz. Bizim için hayal olan bir yolu başkanımızın bir talimatı ile başladı ve bitti. Şükürler olsun. Yapılır mı diye endişe ediyorduk ama yapıldı. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.


“9 YILDIR YAPILMAYAN YOL YAPILDI”

Mahalle yolunu vatandaşların artık rahatlıkla kullanabileceğini söyleyen Ünye Yaylalı Mahallesi Muhtarı Metin Okçu, “Ünye ve çevre ilçelerde yapılan sıcak asfalt çalışmasının bizim mahallemizde ne zaman başlayacağını hep sorar dururduk. Tam 9 yıldır yapılmayı bekleyen bu yol artık sıcak asfalt kavuştu. Muhtarlar toplantısında mahallemizin yol problemini başkanımıza aktardığımızda gereken talimatı verdi. Aradan çok zaman geçmeden ekipler altyapı çalışmalarını tamamladılar. Şimdi de sıcak asfalt çalışması bitirildi. Emeği geçen herkese mahallem adına çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bizlere verdiği sözü tuttuğu içinde ayrıca teşekkür” şeklinde konuştu.


“BÜYÜKŞEHİR ZAMAN KAYBETMEDEN YOLUMUZU YAPTI”

Perşembe Yumrutaş Mahallesi’ne güzel yatırımlar yaptığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Mahalle Muhtarı Gündüz Taşkıran, “Yumrutaş Mahallesi yolumuz tamamen bozulmuş ve bitmiş durumdaydı. Talebimizi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine bildirdik. Onlarda zaman kaybetmeden yolda gerekli düzenlemeyi yaptılar. Şuan yolumuz çok güzel oldu. Ayrıca beton yol ve sanat yapıları içinde Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bizim için olmazsa olmazımıza zaman kaybetmeden yanıt vermeleri ve bizlere önem vermeleri çok önemliydi” diye konuştu.


“YOL MEDENİYETTİR DEDİK”

Perşembe ilçesinin en yüksek mahallelerinden olan Tepeköy Mahallesinde yapılan çalışmaların kendileri için önemli olduğunu söyleyen Tepeköy Mahallesi Muhtarı Ali Işık, “Mahallemiz yıllardır hizmet bekleyen bir mahalleydi. Bu hizmeti Dr. Mehmet Hilmi Güler sayesinde aldık, almaya da devam ediyoruz. Mahallemiz ile ilgili sorunları yapılan muhtarlar toplantısında dile getirdik. Başkanımız ile de yaptığımız görüşmede yolun kısa süre içinde yapılacağını söylemişti. Verdiği sözü yerine getirdi. Birçok mahallemizi ilgilendiren ve yıllardır atıl vaziyette olan grup yolumuz ve diğer yollarımız asfalt oldu. Çok mutluyuz. Tepeköy mahallesi olarak başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Perşembe Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” dedi.


“NE İSTİYORSAK BELEDİYELERİMİZDEN ALIYORUZ”

Tepecik Mahallesinin konumu itibari ile birçok mahalleleri birbirine bağladığını ifade eden Tepecik Mahallesi Muhtarı Alaittin Ergin,“ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in yaptığı hizmetler ortada. Ne zaman yanına gitsek mahallemle ilgili her talebime karşılık veriyor. Bu zamana kadar mahallemle ilgili ne sorunumuz varsa hepsini çözüme kavuşturdu. Aynı şekilde ilçe Perşembe Belediyesi’de bizim her isteğimize cevap veriyor. Yıllardır bozuk olan yollarımız başkanımızın bir talimatı ile yapıldı. Tepecik mahallesi konum itibarıyla birçok mahalleyi birbirine bağlıyor. Ondan dolayı yollarının sağlam olması gerek. Yapılan çalışma ile binlerce vatandaşımızın mağduriyeti ortadan kaldırılmış olacak. Mahalle sakinlerimiz bu yolu çok beklediler. Beklediklerine de değdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kültür Etkinlikleri Devam Ediyor