NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
DÖRT İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK - 7 Mayıs 2021 Cuma ORDU
DÖRT İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

 DÖRT İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK 

DÖRT İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla Gölköy ilçesinde kurulumuna başlanan asfalt plenti dört ilçenin kaderini değiştirecek. 20 gün içerisinde hizmete girmesi planlanan yeni plentle birlikte, Gölköy, Gürgentepe, Mesudiye ve Aybastı ilçelerinin yıllardır bekledikleri yol yatırımları hız kazanacak. 

Ordu’da, ulaşımda başlatılan asfalt seferberliği devam ediyor. Toplam yol ağı, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olan kentte, Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan şantiyelerle, 19 ilçenin kaderi değişiyor. Daha önce belediye envanterine kazandırılan asfalt plenti, taş ocağı ve iş makineleriyle kısa zamanda hızlı bir mesafe kaydeden Büyükşehir Belediyesi, Gölköy ve çevre ilçelerin kaderini değiştirecek yeni asfalt plentinin kurulum çalışmalarını sürdürüyor.

Gölköy ilçesinde devam eden montaj çalışmalarını yerinde gören Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, yeni plentin, Gölköy’le birlikte Gürgentepe, Mesudiye ve Aybastı ilçelerine de hizmet vereceğini söyledi.


YENİ ASFALT PLENTİ 20 GÜN İÇERİSİNDE HİZMETE GİRECEK

Bölgede kurulan plentle birlikte hem zamandan hem de maliyet olarak tasarruf sağlanacağını belirten Genel Sekreter Alp, “Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “Düşünen, Üreten ve Yarışan Ordu” sloganıyla hareket ederek çalışmalar yapıyoruz. Gölköy ilçemize 20 gün içerisinde kurulumunu tamamlayacağımız asfalt planetine kavuşturuyoruz. Bu arada asfalt temel malzemesi için de bir çalışma yapacağız. Bu plentle birlikte Gölköy, Gürgentepe, Mesudiye ve Aybastı ilçelerinde maliyetten kazanarak hızlı bir asfalt dökümü sağlayacağız” dedi.


ÇALIŞMALAR HIZ KAZANACAK

Plentin hizmete girmesiyle, daha hızlı hareket edeceklerini ifade eden Genel Sekreter Alp, “Ordu Altınordu merkezdeki yeni asfalt plentiyle ilimizdeki çalışmalar hız kazanmıştı. Ben inanıyorum ki Gölköy asfalt plenti de kurulduktan sonra bu çalışmalar daha büyük bir hızla devam edecek. Plentin iç bölgelerdeki yola ve hizmete susamış vatandaşlarımıza katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Burada sağlıklı, güvenli ve konforlu yolları vatandaşın hizmetine sunacağız. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.


ULUDAĞ’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ise “İlçemizde olması gereken ve uzun yıllardır beklenen asfalt plentinin kurulumu gerçekleşiyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda Gölköy ilçemizde 100 kilometrelik bir asfalt programı gerçekleşecek. Bu tesisle birlikte Gölköy ve çevre ilçelerimizde yolda atılım sağlayacağız. Ben desteklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere, Genel Sekreterimiz Coşkun Alp ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz