NAMIK ALTAŞ KOLEJİ
ORDU BÜYÜKŞEHİRLE ÜRETİYOR - 29 Nisan 2021 Perşembe ORDU
ORDU BÜYÜKŞEHİRLE ÜRETİYOR

 ORDU BÜYÜKŞEHİRLE ÜRETİYOR 

ORDU BÜYÜKŞEHİR’LE ÜRETİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım ve hayvancılığa verdiği destekler sürüyor. “Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” sloganıyla devam eden destekler kapsamında, il genelindeki üreticilere, domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri olmak üzere 150 bin adet yazlık sebze fidesi dağıtıldı.

Ordu’da, ulaşım, altyapı, turizm, üstyapı ve sağlık alanında birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım projeleriyle vatandaşlara yeni gelir kaynakları oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz, 7 ilçedeki 40 adet serada, toplam 150 tonluk üretim gerçekleşen Ordu’da, üreticilere kış sezonunda verilen destekle 2 milyon lira gelir elde edildi.

Üretime yönelik desteklerini arttıran ve 19 ilçede topyekün bir kalkınmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında, yaz sezonu öncesi üreticilere domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri olmak üzere toplam 150 bin adet sebze fidesi dağıttı.  

Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz ile birlikte, Altınordu ilçesindeki üreticilere yazlık sebze fidesi dağıtan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, tarım ve hayvancılığa olan desteklerinin devam edeceğini söyledi.


DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Finansmanı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan sebze fidelerinin ilçe tarım ve orman müdürlükleri aracılığıyla dağıtımının sürdüğünü belirten Genel Sekreter Alp, “Yaygın olarak fındık yetiştiriciliğinin yapıldığı ilimizde ilave gelir getirici tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması önem arz etmektedir. Bu kapsamda uygun koşulları taşıyan yerlerde gerek örtü altında gerekse açıkta sebze üretimini desteklemekteyiz. 2019 ve 2020 yıllarında toplamda 1 milyon 125 bin adet sebze fidesini üreticilerimize ulaştırmıştık. Şimdi de 150 bin adet yazlık sebze fidesini 19 ilçemizde toprakla buluşturuyoruz” dedi.   


TARIMA UYGUN HER YERE ÜRETİM TEŞFİKİ

“Covid-19 pandemi döneminde sağlıklı gıdaya kendi imkanlarıyla ulaşabilmenin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır” diyen Genel Sekreter Alp,  “Bir taraftan normal yaşantımıza dönmek amacıyla devletimiz tarafından alınan önemlere uyarken, diğer taraftan Ordulu hemşerilerimizi evlerinin çevresi, balkonları, bahçeleri, tarlaları, seraları ve ekim dikim yapmaya uygun her yeri bir üretim alanı haline getirmeye teşvik ediyoruz” diye konuştu.


EKİLECEK BİR KARIŞ BOŞ TOPRAK KALMASIN

“Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” parolasıyla desteklerin devam edeceğini söyleyen Genel Sekreter Alp, “Büyükşehir Belediyesi olarak; ilimizde çalışmayı ve üretmeyi bir kültür, bir yaşam biçimi haline getirerek, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Her bir köşesi ayrı güzel olan Ordu’muzda “Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” diyerek, Ramazan ayının bereketiyle birlikte toprakla buluşacak olan yazlık sebze fidelerimizin üreticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz