Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
ORDUDA OTOBÜS DURAKLARI TERTEMİZ - 15 Nisan 2021 Perşembe ORDU
ORDUDA OTOBÜS DURAKLARI TERTEMİZ

 ORDUDA OTOBÜS DURAKLARI TERTEMİZ 

ORDU'DA OTOBÜS DURAKLARI TERTEMİZ


Ordu Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığının korunması amacıyla 19 ilçede bulunan 1300 otobüs durağını temizleyerek hijyenik hale getirdi.


Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden korona virüsle mücadele kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, otobüs duraklarını temizledi. Ulaşım güzergahlarında bulunan ahşap, metal ve cam gibi birbirinden farklı özelliklere sahip duraklar, Ulaşım Daire Başkanlığı ile Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ekip tarafından önce sıcak su ve deterjanla yıkandı, ardından ise korona virüse karşı dezenfekte edildi. Bunun dışında duraklarda görsel kirlilik oluşturan ve izinsiz konulan afişler de kaldırıldı.
15 GÜNDE BİR TEMİZLİK YAPILIYOR


Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği bu çalışmalar 19 ilçede 15 gün arayla yapılıyor. Baştan aşağıya yıkama işlemi yapılan duraklar daha sonra ilaçlarla dezenfekte ediliyor. Ayrıca duraklarda oluşan hasarlar ise yine bu ekip tarafından yerinde müdahale edilerek sorun gideriliyor.
ÖRNEK ÇALIŞMASI TAKDİR EDİLİYOR


Ordu Büyükşehir Belediyesinin pandemi döneminde yaptığı çalışmalarla Türkiye'de örnek gösterilen Büyükşehir Belediyeleri arasında yer aldığını belirten Ulaşım Daire Başkanı Özgür Dayı, bu çalışmaların pandemi bitene kadar her ilçede devam edeceğini söyledi.


Daire Başkanı Özgür Dayı, şunları belirtti:


"Tüm dünyayı etkileyen korona virüs ile mücadele konusunda biraz daha gayretli olmalıyız. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak virüsün ilk başladığı günden itibaren salgınla mücadele konusunda Türkiye'de örnek gösterilen belediyeler arasında yer aldık. Şimdi de bunu devam ettiriyoruz. Özellikle vaka artışlarının olduğu bu günlerde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı otobüs durakları başta olmak üzere dolmuşlarda temizlik çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda 19 ilçemizde bulunan toplam 1300 otobüs durağımız ekiplerimiz tarafından önce sıcak su ve deterjanla yıkandı. Ardından da Korona Virüse karşı dezenfekte edildi. Bu çalışmamız 15 günde bir 19 ilçemizde yapılacak. Biz tedbirleri alırken, vatandaşlarımızın da salgın konusunda biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz